Aj dom na nerovnom pozemku môže uchvátiť: Z ulice nenápadný, z druhej strany hotový skvost!

Ukážte dom v plnej kráse a zabudnite na nevkusné oplotenie (Zdroj: studioe.sk)

Aktuálny trend kúpy pozemku je taký, že ho pre vás pripraví developer. Pozemok však nie vždy disponuje ideálnym tvarom a terénom. Navrhnúť a postaviť dom na parcele, ktorá je orientovaná z kopca, sa potom stáva o niečo náročnejším počinom.

S podobným zadaním sa pred pár rokmi pasovali aj architekti zo STUDIOe. Nakoniec sa im podarilo navrhnúť nádherný dom, ktorý je snom mnohých Slovákov. Z prednej časti pôsobí menším a útulným dojmom. Do pozornosti však dávame aj návrh na bránu a predné oplotenie. Oceňujeme totiž, že dom podľa vizualizácie nemusí byť nutne oplotený, ako to môžeme vidieť na väčšine slovenských ulíc.

Dom sa rozvinie do plnej krásy vďaka pohľadu zo záhrady, kedy sa z prvotne jednoposchodového zmení na dvojpodlažný. Odvetraná drevená fasáda v kombinácii s bielou a čiernymi oknami pôsobí mimoriadne nadčasovo. Veľké okná vpúšťajú do interiéru dostatok slnečného svetla. Dom má zároveň už ako jeden z mála vstavanú garáž. My by sme ho brali všetkými desiatimi! Pozrite si viac návrhov od STUDIOe v našej galérii.

Zdroj: plnielanu.sk/studioe.sk
Odporúčame