Štúdium našich detí či vnúčat: Čo všetko obnáša a ako ich na školu pripraviť?

študent

freedigitalphotos.net

K škandálom z niektorých univerzít sa pridáva aj neistota budúceho zamestnania. Aj napriek tomu sa však štúdium na vysokej škole teší veľkej popularite. Dnes už nie je ničím výnimočným mať aj niekoľko titulov. Väčšina mladých ľudí, ktorí chcú pokračovať na vysokej škole vidia najmä väčšiu šancu uplatniť sa na trhu práce.

Podľa čoho mladí vyberajú?

Mladí nemajú dnes veľké šance na zamestnanie, preto si chcú svoje možnosti zlepšiť aj ďalším štúdiom. Ich výber však často nie je najlepší a len polovica si volí fakultu na základe jej kvality. Zväčša prevláda blízkosť k domovu, ale aj ľahké prijímacie skúšky. Budúci absolventi by sa však mali orientovať najmä na základe referencií pre tú, ktorú vysokú školu, a tiež podľa možností uplatenie sa na trhu práce po jej skončení. Len tak je totiž väčšia šanca, že aj po rokoch strávených v školských laviciach, nerozšírite štatistiky počtu nezamestnaných. Výber správnej fakulty je dôležitý, žiaľ nie všetky sú prepojené na skutočné potreby trhu, a tak ich absolventi hľadajú prácu len ťažko.

Poslúži aj dobré vybavenie

Avšak ani keď sa dostanete na dobrú univerzitu, neznamená to, že máte vyhraté. Práve teraz nesmiete poľaviť. Štúdium treba brať zodpovedne a venovať mu dostatok času. Diplomovú prácu musíte napísať sám, a než sa k nej prepracujete vyžaduje to hodiny poctivého štúdia. Len tak budete mať väčšiu šancu na uplatnenie. Nepodceňujte teda ani prípravu a svoje pracovné prostredie si prispôsobte vlastným potrebám. Písať budete týždne, takže zabudnite na písanie na posteli. Aj ak máte ľahko prenosný ultrabook, sadnite za stôl na pohodlnú stoličku a píšte.

Potrebovať budete určite aj atramentové cartridge, a to nielen na tlačenie hotovej práce. Budete ju predsa konzultovať aj s profesormi. Niekedy sa nevyhnete ani použitiu mobilu. Aby ste nemuseli neustále trčať doma na nabíjačke, vhodnú batériu nájdete aj na marzo.sk

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, PR článok
Odporúčame