Takto pôsobia homeopatiká: Pomôžu prírodné lieky aj vám?

homeopatiká

cf.ltkcdn.net

Čoraz viac ľudí siaha v dnešnej dobe po alternatívnych spôsoboch liečby rozličných ochorení. Chcú sa vyliečiť rôznymi prírodnými prípravkami, ktoré nemajú vedľajšie účinky, ktoré naopak majú všetky chemické lieky. Skúsili ste už niekedy homeopatiká?

Ich účinok síce nie je celkom vedecky dokázaný, no aj napriek tomu sa stali obľúbenou súčasťou domácich lekárničiek v mnohých domácnostiach a ľudia si ich veľmi pochvaľujú. Tieto lieky sú dostupné v každej lekárni, sú voľne predajné a o ich vhodnosti a účinku sa môžete poradiť s každým lekárnikom.

Výhody

Nesporne najväčšou výhodou homeopatických liečiv je samozrejme fakt, že nemajú vedľajšie, resp. nežiaduce účinky. Môžete si ich kúpiť bez predpisu vášho lekára, ktorý vám ich však tiež môže odporučiť. Ak si nie ste istý o ich fungovaní, spôsobe dávkovania, či vhodnosti pri vašich problémoch, môžete sa opýtať farmaceuta vo vašej lekárni a on vám samozrejme odborne zodpovie všetky vaše otázky a poradí, ako máte postupovať. Vo svete sú homeopatiká používané viac, ako u nás na Slovensku. V zahraničí sa dá dokonca homeopatia študovať ako samostatný študijný odbor.


Tiež by vás mohlo zaujať: Preventívne prehliadky vám môžu zachrániť život: Nezabúdajte na ne


Nevýhody

Nevýhodou je zas fakt, že ich účinok nie je oproti klasickým chemickým liekom vedecky overený a nie je teda stopercentne zaručené, že liek bude u vás fungovať tak, ako by ste si želali. Homeopatiká sú veľmi špecifické liečivá. Ide o preparáty, ktoré sú odporúčané nie len na základe diagnostiky ochorenia, ale pridávajú sa ku nim aj iné špecifiká, ktoré treba zohľadniť pri výbere lieku. Túto kombináciu vie najlepšie určiť homeopat, alebo lekár, ktorý sa homeopatiou zaoberá. Homeopatiká však nefungujú ako klasická západná medicína, ktorá je založená na chemických preparátoch. No aj spomedzi homeopatík si v lekárni možno vybrať tie, ktoré majú doporučené indikácie práve na vaše ochorenie.

Forma

Najčastejšou liekovou formou homeopatík, ktoré sa používajú sú granuly a takzvané globuly, ktoré sú však približne asi 10 krát menšie ako granuly. Ďalšie formy, v ktorých sa homeopatiká vyrábajú a používajú sú tabletky, kvapky, masti, alebo čapíky.


Tiež by vás mohlo zaujať: Trápia vás bolesti alebo depresia? Vyskúšajte biolampu


Liečba chorôb

Vyliečiť sa prostredníctvom homeopatík môžete z rozličných akútnych ochorení. Využívajú sa a dobré výsledky majú pri liečbe nachladnutia, nádchy, kašľa, bolestí hrdla, tráviacich problémov, ale aj nevoľnosti pri cestovaní. Tieto problémy sa dajú liečiť homeopatickou samoliečbou, prípadne sa môžete poradiť so svojim lekárom alebo lekárnikom. Homeopatikami je však možné okrem už spomínaných ochorení vyliečiť aj bradavice, existujú homeopatiká na liečbu zápalu spojiviek, rôzne alergie, zápchu, bolesti uší, zväčšené mandle, poruchy spánku a stresy, infekcie močových ciest, ale aj chrípka a taktiež s využívajú ako prevencia pred týmito chorobami.

Homeopatiká vs. Klasická medicína

Cena Klasická medicína Homeopatikum
Liek proti nádche Nasivin – 3,45 Eur Coryzalia – 3,10 Eur
Liek na kašeľ Mucosolvan – 3,45 Eur Stodal – 3, 76 Eur
Nevoľnosť pri cestovaní Kinedryl – 2,31 Eur Cocculine – 2,67 Eur
Tráviace problémy Gastroval – 4,70 Eur Gastrocynesin – 3, 96 Eur
Nespavosť a stresy Persen – 4,36 Eur Sedatif PC – 4,10 Eur
Alergia Claritine – 4, 78 Eur Rhinallergy – 3,21 Eur

 

Zdroj: cf.ltkcdn.net, cf.ltkcdn.net, Nela
Odporúčame