Zišla by sa vašej terase renovácia? Premeňte ju na oázu snov

Zimná záhrada (Zdroj: Sklofix.sk)

Premýšľate, že vašej starej terase vrátite život? Jej presklenie dodá domu hodnotu a rodine vytvorí extra priestor na relax. Vytvorte si oázu snov a zbavte sa stresu z každodenného zhonu.

Zimná záhrada je moderné riešenie pre schátrané terasy

Zimná záhrada poskytne členom domácnosti ďalší priestor a starú, málo využívanú terasu premení na plnohodnotnú miestnosť. Môžete ju využívať ako spoločenskú miestnosť, jedáleň, herňu pre deti či raj izbových rastlín s príjemným posedením.

Výhodou je, že ju môžete využívať aj nepriaznivých poveternostných podmienkach. Žiadny dážď, sneh či víchor vám nezabráni v tom, aby ste si mohli vychutnať raňajky či poobedňajšiu kávu s výhľadom na okolie. V nezasklenej terase si to môžete dopriať len za pekného počasia A vedeli ste, že na Slovensku je za rok slnečných len okolo 56 dní?

Kvalitná konštrukcia zimnej záhrady sa postará o váš tepelný komfort a oddych, po akom ste dlho túžili. Aj ten dážď si konečne užijete. Zvuk padajúcich kvapiek je upokojujúci a v zimnej záhrade navodí príjemnú atmosféru.

Relax v zimnej záhrade
Relax v zimnej záhrade (Zdroj: Ratanea)

Stačí už len správny nábytok a útulné hniezdočko je na svete

Čo by to bol za oddychový priestor bez vhodného nábytku? Na trhu je však toľko možností, že môže byť náročné nájsť ten správny. Pri zariaďovaní zimnej záhrady sa zamerajte na pohodlie, kvalitu a nadčasovosť.

Toto všetko vám poskytne ratanový nábytok. Sedenie z umelého ratanu je obľúbenou voľbou pre svoju univerzálnosť a možnosť bezproblémovej kombinácie s inými kusmi nábytku. Zimnej záhrade jednoducho svedčí a domácnostiam vyhovuje aj z praktického hľadiska.

Je ľahký, nepotrebuje veľa starostlivosti a hlavne krásne vyzerá. Napriek tomu, že je umelý, vyzerá ako skutočný. Doplňte ho o niekoľko pohodlných vankúšikov, deky, ktoré budú vyhovovať vašim dizajnovým preferenciám a máte vybavené.

Ratanový rohový nábytok
Ratanový rohový nábytok (Zdroj: Ratanea)

Stačí už len zútulniť priestor

A je len na vás, čo použijete. Všetko závisí od toho, na aké účely budete zimnú záhradu využívať. Ak ste sa rozhodli pre oddychovú miestnosť s kvetmi, pridajte doň svetielka, závesné macramé kvetináče, mäkkučký koberec a sviečky. Možno sa v nej nájde aj miesto na vašu knižnicu. Pokojnú atmosféru umocní príjemná vôňa. Či už si vyberiete aróma lampu alebo difuzér, je len na vás.

Zimná záhrada je plná prirodzeného svetla, čo je ideálne na relaxáciu a vychutnávanie si prírody z vnútra vášho domova. Slnečné lúče, ktoré prúdia cez okná celoročne príjemnú atmosféru bez ohľadu na to, či je deň alebo noc. Mesačný svit ju pekne presvetlí a počas letných nocí môžete zo zimnej záhrady pozorovať nočnú oblohu alebo magické perzeidy.

Cítite tú harmóniu? Čo je viac, ako mať doma kútik, do ktorého sa skryjete vždy, keď vás opustí dobrá nálada alebo len potrebujete načerpať nové sily?

Zdroj: PR článok
Odporúčame