Nadčasové biele tenisky: Poznáte jednoduché tipy, ako ich vyčistiť bez námahy, aby žiarili opäť ako nové?

biele tenisky

Nadčasové biele tenisky nestarnú (Zdroj: Pixabay/Monfocus)

Biele tenisky sú obľúbené, pohodlné, praktické a hodia sa takmer ku každému outfitu. Už roky sú stálicou na módnej scéne a pravdepodobne si túto pozíciu ešte dlho udržia. Nové biele tenisky žiaria do diaľky, ale stačí malé ošúchanie, trochu špiny a okamžite na nich vidno každú nedokonalosť. Prezradíme vám 2 tipy, s ktorými ich efektívne vyčistíte s použitím jedlej sódy.

V prvom rade je dôležité poznamenať, že prevencia má význam aj pri bielych teniskách. Aby ostali čisté a biele čo najdlhšie, je vhodné ich ošetriť prípravkom s vodeodolným efektom. Keď sa nečistotám napriek tomu nevyhnete, skúste naše tipy.

Ako vyčistiť biele tenisky, aby žiarili ako nové

V pomere 1:1,5 zmiešame jedlú sódu a saponát na riady. Touto zmesou vydrhneme tenisky zubnou kefkou. Opláchneme čistou vodou a vložíme do práčky. Perieme na jemnom programe, do bubna pridáme aj zopár uterákov, aby sme zabránili búchaniu a odreniu topánok o bubon práčky. Samozrejme, tento tip je vhodný len na tenisky, ktoré môžeme oprať v práčke.

špinavé biele tenisky
Sóda dokáže vyčistiť rôzne druhy nečistôt (Zdroj: Pixabay/jackjbarton)

Pri druhom tipe využijeme tiež jedlú sódu, ale v spojitosti s bielym octom. Zmiešame 1 PL sódy a 2 PL bieleho octu v šálke s vodou. Pomocou handričky alebo kefky vydrhneme biele tenisky, až kým nebudú čisté. Táto metóda je obzvlášť vhodná pre látkové tenisky, ale funguje aj na koži alebo plátne. Ak zmiešame 1 PL sódy a ½ PL peroxidu vodíka a šálku vody, tenisky vydrhneme, necháme 30 minút pôsobiť a potom opláchneme čistou vodou.

látkové tenisky bielej farby
Látkové tenisky sú obľúbenou obuvou najmä počas letných dní (Zdroj: Pixabay/grznar)

Sledujte náš Instagram


Ako sa vám páči náš magazín? Podeľte sa s nami o svoj názor


Zdroj: plnielanu.sk, bhg.com.au
Odporúčame