Chcete dodať vyprážanému kaprovi šmrnc? S týmito nápadmi určite zabodujete!

vyprážaný kapor

Vyprážané ryby sa dajú vylepšiť zaujímavými obmenami (Zdroj Freepik/mdjaff)

Rozmýšľate nad tým, že tento rok váš tradičný recept na vyprážanú rybu niečím vylepšíte? Prečítajte si niekoľko nápadov, ako chrumkavý trojobal ozvláštniť. Uvidíte, že sa vaše experimentovanie so surovinami vyplatí.

Ochutená strúhanka

Strúhanku môžete zmiešať s podrvenými kukuričnými lupienkami, aby ste dosiahli výnimočne chrumkavý výsledok. O chuťový zážitok sa postará nastrúhaný tvrdý syr, napríklad parmezán či pecorino.

Pridajte do strúhanky aj sezamové semienka, najemno pomleté orechy či nasekané mandle. Mandle by ste mali pred pridaním do strúhanky trochu opiecť na suchej panvici, vďaka čomu zvýrazníte ich arómu.

Pridajte do strúhanky rôzne bylinky (Zdroj: Freepik/shaojan)

Strúhanka sa dá samozrejme ochutiť aj rôznymi koreninami či bylinkami. K rybám sa hodí mletá sladká a pálivá paprika, tymián, sušený cesnak, bazalka, rozmarín, petržlenová vňaťka, šalvia či kôpor. Vyskúšať môžete tiež zmes sušených alebo čerstvých bylín.

Náhrady strúhanky

Strúhanku môžete celkom nahradiť inými surovinami, napríklad quinoou, mletými mandľami, alebo nutričným droždím. Vhodné sú aj nasekané či jemne namleté ovsené vločky a už spomínané drvené kukuričné lupienky. Krásne zlatistú kôrku získate vďaka kukuričnej krupici alebo kukuričnej strúhanke, ktoré sú navyše bezlepkové.

ovsené vločky
Obaľte rybu v ovsených vločkách (Zdroj: Freepik/Racool_studio)

Ryby budú mať exotickú príchuť, keď ich obalíte v kokosovej múke alebo strúhanom kokose. Použiť môžete aj menšie semiačka, ako sú sezamové alebo chia. Tie väčšie, napríklad slnečnicové alebo tekvicové, rozomeľte. Niektoré náhrady strúhanky však môžu byť trochu chuťovo nevýrazné, preto je dobré ich najskôr niečím ochutiť.

V súčasnosti je v obchodoch dostať kúpiť aj špeciálnu panko strúhanku. Vyrába sa rovnako z bieleho chleba, ktorý je ale bez kôrky a strúha sa čerstvý. Následne sa vysuší. Panko strúhanka vytvára výnimočne chrumkavú kôrku.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Každý deň vám dáme darček, ktorý sa bude páčiť aj blízkym: Zažite advent plný prekvapení

Nadýchané cestíčko

Nahraďte klasický trojobal nadýchaným cestíčkom, do ktorého môžete pridať rôzne druhy syra. K vajíčku primiešajte minerálku, vďaka ktorej sa pekne pozdvihne, pivo, víno alebo jogurt. Rovnako ako strúhanku, aj cestíčko môžete ochutiť rôznymi koreninami a bylinkami.

vyprážaná ryba
Vypražte rybu v chutnom cestíčku (Zdroj: Freepik/topntp26)

Obmieňať sa dá aj múka. Za vyskúšanie stojí napríklad pohánková či ryžová. Nahradiť sa dá dokonca aj zemiakovou kašou v prášku. Trocha prášku do pečiva zaručí, že bude vaše cestíčko vzdušnejšie. Ak si trúfate, môžete vyskúšať cestíčko v štýle tempura.


Chystáte sa tento rok vylepšiť vašu sviatočnú vyprážanú rybu?

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame