Neviete sa zbaviť mastnoty v plastových nádobkách? S našimi trikmi ich hravo vyčistíte!

plastové nádobky

Odstráňte mastnotu z plastových nádobiek podľa našich trikov (Zdroj: Freepik/fabrikasimf)

Určite to poznáte. Nezjedené jedlo odložíte do plastovej nádobky, ale mastnotu z nej potom bežným umývaním tak ľahko neodstránite. Naše triky vám môžu pomôcť, aby boli nádobky opäť ako nové!

Octový kúpeľ

Pokiaľ sa nádobka môže dávať do umývačky riadu, skúste ju nechať prepláchnuť najskôr tam. Ak by mastnota nezišla alebo nádoba do umývačky nie je vhodná, používať môže stavte na obyčajný ocot.

Utrite nádobku od zvyškov pomocou papierovej utierky. Naplňte ju octom tak, aby siahal po mastné znečistenie. Nádobku zatvorte. Nechajte odstáť najmenej pol hodiny a potom opláchnite prostriedkom na riad.

Obyčajný ocot je skvelý čistič (Zdroj: Freepik/user3802032)

Pasta zo sódy bikarbóny

Z prírodných pomocníkov si môžete vybrať aj sódu bikarbónu. Stačiť by vám na to mali dve polievkové lyžice sódy bikarbóny a pol hrnčeka teplej vody, no záleží na veľkosti nádobky.

Vymiešajte všetko do konzistencie pasty. Pokiaľ by sa vám zdala príliš tuhá, pridajte ešte vodu. Pastou potrite nádobku, zatvorte ju a nechajte zmes pôsobiť cez noc.

Ráno prepláchnite nádobu horúcou vodou a nechajte ju trochu vyschnúť. Potom ju trochu utrite kuchynskou utierkou.

Pomôže aj sóda bikarbóna (Zdroj: Freepik/freepik)

Trik s prostriedkom na riad

Do nádobky nakvapkajte trochu prostriedku na riad a prilejte teplú vodu. Pridajte zopár natrhaných kúskov z papierových utierok. Nasaďte veko a nádobkou traste približne minútu. Nádobu opláchnite.

plastové nádobky
Nádobky budú ako nové (Zdroj: Freepik/freepik)

Zdroj: plnielanu.sk, myfoodseal.com, insider.com
Odporúčame