VIDEOTIP Zbavte sa natrvalo otravných mušiek: Vyskúšajte 4 účinné metódy

Ovocie skladované v miske v kuchyni, prípadne fľaše od vína sú obrovským lákadlom pre takzvané vínne mušky. Nech sa ich skúšate zbaviť čímkoľvek, nič nezaberá. Máme pre vás 4 účinné metódy ako sa ich zbaviť. Natrvalo.

Prvou z nich je tzv. vínna pasca. Do pohára nalejte trochu červeného vína, pohár prikryte potravinovou fóliou a pomocou špáradla do nej urobte niekoľko dierok. Víno mušky priláka, no z pasce sa už von nedostanú.

Rovnako, ako v prípade vína, aj jablčný ocot je pre mušky veľkým lákadlom, pretože sa vyrába fermentáciou jabĺk. Zabrať by preto mala aj tzv. octová pasca, na výroby ktorej potrebujete jablčný ocot, pohár na zaváranie, lievik, ktorý môžete vyrobiť aj z papiera a kúsok prehnitého ovocia. Ocot v pohári trochu zohrejte, potom pridajte zhnité ovocie a pohár prikryte lievikom. Pasca funguje rovnako, ako v prvom prípade – mušky sa dostanú dnu, no von už nie.

Účinkovať proti muškám by mal aj citrónový esenciálny olej, aj keď jeho cieľom nie je mušky zneškodniť, ale odpudiť. Potrebujete niekoľko kvapiek citrónového esenciálneho oleja, vodu a fľaštičku s rozprašovačom. Vo fľaštičke zmiešajte trochu vody s aspoň desiatimi kvapkami oleja a poriadne zatraste. Roztok nastriekajte na miesta, kde sú mušky.

Poslednou metódou je tzv. cukrovo-mliečna pasca. V menšom hrnci skombinujte 110 g cukru, 0,5 l mlieka a 55 g mletého čierneho korenia. Zmes priveďte do varu a nechajte vrieť asi desať minút. Potom ju nalejte do misky a nechajte prilákať otravný hmyz. Keď bude miska plná mušiek, jednoducho ju vylejte.

Zdroj: thinkstockphotos.com, Youtube, Lucia
Odporúčame