Vyčistite vašu kúpeľňu na nepoznanie: Pomôžu vám tieto geniálne nápady a triky

S týmito tipmi bude čistenie vašej kúpeľne o čosi jednoduchšie (Zdroj: Freepik/jcomp)

Pre väčšinu z nás predstavuje upratovanie kúpeľne niečo, čo robíme neradi. Koniec koncov, kto kedy tvrdil, že miluje umývanie toaliet alebo boj so škvrnami od plesní? V tomto článku si zhrnieme niekoľko tipov na čistenie vašej kúpeľne s prípravkami, ktoré už máte doma, čím sa tento proces zjednoduší a ušetrí vám čas.

Použite ocot na vyčistenie sprchy

Kľúč k žiarivo čistej sprche je už dávno vo vašej špajze: biely ocot. Ohrejte trocha octu v mikrovlnnej rúre a nastriekajte ho na vašu sprchu, kým je horúci. Pokiaľ vám prekáža zápach, ocot zmiešajte s lyžicou saponátu na riad. To vám zároveň môže tiež pomôcť zbaviť sa tvrdej špiny.

žena čistiaca kúpeľnu
(Zdroj: Freepik/vh-studio)

Zbavte sa plesne raz a navždy!

Ak máte v kúpeľni povrchovú pleseň, na jej vyčistenie vám pomôže kefa na riad a táto po domácky vytvorená zmes proti plesniam: namiešajte šesť šálok teplej vody a štvrtinu šálky bielidla. Špinavé oblasti vydrhnite, a potom ich opláchnite vodou.

Ďalšou možnosťou je pasta z jedlej sódy a vody. Aj v tomto prípade je postup použitia jednoduchý. Naneste pastu na pleseň a nechajte ju pôsobiť tri až štyri hodiny. Nakoniec ju nezabudnite opláchnuť.

sóda bikarbóna a kefa
(Zdroj: Freepik/freepik)

Na zapáchajúci odtok

Ak z vášho odtoku uniká nepríjemný zápach, jednoduchá zmes jednej šálky sódy bikarbóny a dvoch šálok bieleho octu to dokáže okamžite vyriešiť. Kombinácia týchto dvoch ingrediencií môže pomôcť zmyť všetku stuhnutú mastnotu vo vašom odtoku. Po polhodine miesto opláchnite horúcou vodou a medzitým by sa mal nepríjemný zápach vypariť.

ocot a jedlá sóda bikarbóna
(Zdroj: Freepik/Rhjphotoandilustration)

Čisté umývadlo vďaka zubnej niti

Niektoré časti vášho umývadla sú jednoducho príliš malé na to, aby na nich dosiahol bežný čistiaci nástroj. Našťastie existuje riešenie – zubná niť je skvelý prostriedok na odstránenie nánosov v zákutiach kohútika a rukovätí.

zubná niť
(Zdroj: Freepik/savvapanf)

Niečo pre vašu toaletu

Nemáte náladu alebo čas na drhnutie záchoda? Potom nechajte tabletu na zubnú protézu, aby urobila ťažkú ​​prácu za vás. Stačí, ak do vašej záchodovej misy hodíte jednu tabletu a necháte ju vyšumieť. Následným spláchnutím bude vaša toaleta opäť čistá.

čistá toaleta
(Zdroj: Freepik/user15145147)

Pri čistení sprchového kúta využite stierku

Vyčistite svoj sklenený sprchový kút pomocou stierky na okno. Nezabudnite však, že ťahanie stierky rovnými pohybmi vertikálne alebo horizontálne môže zanechať škvrny. Odborníci radia, aby ste toto náradie používali v pohyboch podobným vrtiacim sa hadom.

muž používajúci stierku v kúpeľni
(Zdroj: Freepik/graystudiopro1)

Obnovte lesk svojho zrkadla

Túžite po bezchybnom zrkadle vo vašej kúpeľni, no až príliš často sa zahmlieva škvrnami od vody, prachu a iných nečistôt? Riešením je čierny čaj! Jediné, čo musíte urobiť, je skombinovať šálku vriacej vody s niekoľkými vrecúškami tohto čaju, nechať nápoj vychladnúť a výsledný roztok použiť na čistenie zakaleného zrkadla. Kyselina trieslová v čaji vám pomôže rozpustiť všetky nečistoty.

žena čistiaca zrkadlo
(Zdroj: Freepik/prostooleh)


Zdroj: plnielanu.sk, bestlifeonline.com
Odporúčame