Hladké a vyživené ruky ako mávnutím čarovného prútika? Postačia vám na to len tieto dve prísady!

Tento peeling vám zaručí vždy hladkú a vyživenú pokožku rúk (Zdroj: Freepik/jcomp)

Ruky sa so všetkým tým umývaním a dezinfekciou naozaj rýchlo vysušia. Odumretá pokožka sa dá odstrániť ľahko a šetrne – podomácky vyrobeným peelingom. Veľké plus k tomu je aj to, že keď máte radi rôzne vône, váš peeling môže aj pekne voňať.

Veľa ľudí rado na výrobu peelingu používa trstinový alebo bežný biely cukor, my však dnes použijeme – možno trochu prekvapivo, ale zato účinne – práškový. Nebudete veriť, ale použitie práškového cukru je šetrnejšie a dodáva menej drsný pocit pri masírovaní rúk. Opäť raz využijete ingrediencie, ktoré máte bežne doma po ruke. Začnime!

Potrebujeme:

  • olej – olivový, hroznový, avokádový, kokosový, mandľový (výber je na vás)
  • práškový cukor (ale môžete použiť aj drsnejší kryštálový)
  • misky a lyžice na odmeriavanie ingrediencií
  • esenciálne oleje (vône sú taktiež na vás)
  • potravinárske farbivo (voliteľné, nemusí byť)
  • čistú nádobu na uskladnenie peelingu 
(Zdroj: Freepik/pvproductions)

Postup:

Všetky ingrediencie si dajte na jedno miesto, aby ste ich mali po ruke. Začnite olejom. My sme zvolili kokosový MCT olej, ktorý má len tekutú konzistenciu, ale vy môžete zvoliť akýkoľvek iný z vyššie popísaných. Môžete tiež použiť akýkoľvek druh cukru, my preferujeme práškový. Kto má jemnejšiu pokožku na rukách, práškový cukor bude pre neho lepšia voľba.

(Zdroj: Freepik/sewcream)

Použitie esenciálnych olejov a potravinárskeho farbiva je ľubovoľné, ale ak máte radi príjemné vône a viete, že esencie nedráždia vašu pokožku, smelo ich pridajte. To isté platí aj o farbivách. Odmerajte rovnaké diely oleja a cukru v dvoch samostatných miskách.

Záleží na tom, koľko peelingu chcete vyrobiť a tiež na tom, koľko sa vám finálne do skladovacej nádobky zmestí. Odporúčame nevyrábať toho príliš veľa, pretože niektoré oleje môžu po niekoľkých mesiacoch zožltnúť.

(Zdroj: Freepik/azerbaijan_stockers)

Teraz je čas na zvyšné ingrediencie. Ak ste si zvolili farbivá a esenciálne oleje, pridajte ich do oleja v jednej miske – týmto spôsobom sa vône a farba rovnomernejšie rozdistribuujú v produkte. Môžete pridať toľko esenciálneho oleja, koľko chcete. S farbivom však narábajte opatrnejšie, pretože čím viac farbiva pridáte, tým viac bude mať produkt tmavšiu a menej prirodzenú farbu.

(Zdroj: Freepik/azalina8)

Teraz to spolu všetko premiešajte. Spočiatku sa to nemusí miešať príliš dobre, ale pokračujte dovtedy, kým z ingrediencií nevznikne vláčna pasta. Pozor, ak použijete hnedý cukor. Tento druh cukru nevsiakne poriadne potravinárske farbivo. Pokojne použite aj mixér, hmota budem potom krásne nadýchaná.

(Zdroj: Freepik/jcomp)

Teraz už len stačí pridať peeling do vami zvolenej uzatvoriteľnej nádoby a používať ho pravidelne. Ak sa rozhodnete vyrobiť aj ďalšie várky, pokojne môžete experimentovať s rôznymi olejmi a vôňami. Urobte radosť aj blízkym – peeling môžete použiť aj ako darček na Vianoce či narodeniny, alebo ním len tak obdarujte kohokoľvek, kto má rád podomácky vyrobenú kozmetiku.


Hľadáte zaujímavé čítanie? Objavte 55 pravdivých príbehov v skvelej knihe!

Odporúčame