Aróma, ktorá rozvonia celý domov: Vyrobte si domáci osviežovač vzduchu pomocou sódy bikarbóny

stará žena sediaca na gauči

Tento po domácky vyrobený osviežovač vzduchu zbaví vaše obydlie akéhokoľvek nepríjemného zápachu (Zdroj: Freepik/shurkin_son)

Nie všetky komerčné osviežovače vzduchu odstraňujú nepríjemný zápach. Namiesto toho niektoré jednoducho uvoľňujú molekuly vône, ktoré maskujú iné pachy. Navyše, menej ako 10 % osviežovačov vzduchu naozaj obsahuje zoznam označených zložiek. To je problematické, ak ste citliví na chemikálie, ktoré sa môžu nachádzať v osviežovačoch vzduchu.

Jedlá sóda je bezpečnou alternatívou ku komerčným osviežovačom vzduchu, pretože neobsahuje priemyselné chemikálie a neutralizuje čiastočky zápachu.

Na vytvorenie osviežovača vzduchu so sódou bikarbónou potrebujete:

  • malú nádobu,
  • 1/3 šálky (74 gramov) sódy bikarbóny,
  • 10 – 15 kvapiek vašich obľúbených esenciálnych olejov,
  • kus látky alebo papiera,
  • šnúrku alebo stuhu.
esenciálne oleje
(Zdroj: Freepik/yanadjana)

Postup:

Pridajte sódu bikarbónu a esenciálne oleje do nádoby.

miska soda bikarbona esencialne oleje
(Zdroj: Freepik/julyko)

Misku prekryte látkou alebo papierom.

miska prekrytá látkou
(Zdroj: Freepik/oksix)

Nádobu potom zaistite šnúrkou a vložte do obývačky, spálne, kúpeľne alebo kuchyne. Keď vôňa začne miznúť, nádobu pretrepte.

Sóda bikarbóna vie okrem toho neutralizovať zápach z chladničky či odstrániť zápach vychádzajúci z koša. Ak chcete vyskúšať tieto triky, naplňte pohár sódou bikarbónou a umiestnite ho do zadnej časti chladničky alebo nasypte jedlú sódu na dno vášho odpadkového koša.Zdroj: plnielanu.sk, healthline.com
Odporúčame