Vlasy ako koruna krásy: Prečítajte si tieto tipy, vďaka tomu budú vaše pramene husté a zdravé!

žena češúca si vlasy

Túžite po zdravých a hustých vlasoch? (Zdroj: Freepik/YuriArcursPeopleimages)

Chladné mesiace sa nenávratne blížia, čo sa môže podpísať aj na vašej hrive. Pokiaľ túžite po zdravých a krásnych vlasoch, vyskúšajte sa riadiť týmito tipmi.

Posilnite ich pomocou silikónu

Tenké vlasy ako bez života sú častou sťažnosťou, no len málo žien pozná ten najlepší liek. Ťažké kondicionéry zanechajú vaše vlasy suché. Lepšie je použiť produkty so silikónom, ako je dimethicone alebo cyclomethicone. Tie nanesú na vaše vlasy ďalšiu vrstvu a tak vytvoria plnšie vlasy, ktoré nepôsobia mastne. Silikón zostane nalepený aj po opláchnutí.

Jedzte ryby a orechy

Rovnaké výživné potraviny, ktoré sú dobré pre vaše telo, podporujú silnejšie a zdravšie vlasy. Doprajte si preto lososa a orechy! Ich bielkoviny a omega-3 tuky pomáhajú vytvárať zdravšiu pokožku hlavy. Listová zelenina, fazuľa a mrkva sú tiež dobré pre vaše vlasy. Pozor na módne diéty zamerané na rýchle chudnutie. Môžu zbaviť vaše telo dôležitých živín, čo môže viesť k lámavosti vlasov alebo ich vypadávaniu.

losos
(Zdroj: Freepik/timolina)

Ochráňte ich vlažnou vodou

Horúca voda môže zbaviť vaše vlasy ochranných olejov, ktoré pôsobia ako prírodný kondicionér. Takto zmizne aj ich lesk. Nabudúce si pri ich umývaní nastavte vlažnú vodu.

Proteín na rozštiepené končeky

Ak si vlasy často upravujete teplom, napríklad kulmujete alebo fénujete – alebo si ich veľa farbíte či odfarbujete – môžete poškodiť ich ochrannú vonkajšiu vrstvu. Výsledkom sú rozdvojené končeky. Našťastie existujú vlasové produkty, ktoré pomáhajú opraviť poškodenie. Hľadajte kondicionéry s proteínom. Dôležitá je však pravidelnosť používania produktu.

rozštiepené končeky
(Zdroj: Freepik/user18526052)

Lupiny neliečte olejmi

Lupiny vôbec nie sú výsledkom suchej pokožky. Na vine je drobná kožná porucha pokožky vašej hlavy. Vtieranie oleja do pokožky hlavy to môže len zhoršiť. Radšej namiesto olejov používajte šampóny

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Super jednoduchá koreninová zmes: Hodí sa do každého slaného jedla či na marinovanie!

Ako zabrániť neprirodzenému vypadávaniu

Niektoré vypadávanie vlasov je normálne – väčšine ľudí vypadne 50 až 100 vlasov každý deň. Aby ste však nestratili viac vlasov ako normálne, použite kefu so štetinami s guľôčkovým koncom. Tiež sa snažte vlasy nečesať, keď sú mokré, pretože vtedy sú náchylnejšie na lámanie.

starší muž držiaci kefu na vlasy
(Zdroj: Freepik/pixel-shot.com)

Doprajte vašim vlasom „voľnosť“

Copy a vrkoče sú v skutku krásne, no zároveň môžu vaše vlasy polámať a poškodiť vaše korienky, ak keď sú urobené príliš tesno. Nepretržité nosenie tesného štýlu môže dokonca spôsobiť, že vám budú vlasy vypadávať. Na noc si vlasy skúste rozpustiť, čím sa vyhnete aj tlaku na hlave. Ak si vlasy dávate predlžovať, je dobré dopriať vlasom po troch mesiacoch pauzu.

Na prekrytie šedín použite jemnú farbu

Vlasy s pribúdajúcim vekom nielen menia farbu, ale aj slabnú a rastú pomalšie. Chemikálie používané na „zrelé“ vlasy by mali byť slabšie, aby nedošlo k ich poškodeniu.

Vyhnite sa extrémnym zmenám farieb

Možno ste brunetka, ktorá vždy chcela byť blondínka, alebo blondínka, ktorá chce byť tmavšia. Uvedomte si, že extrémnejšími zmenami farby riskujete poškodenie vlasov. Niektorí dermatológovia odporúčajú zostať v rozmedzí troch odtieňov vašej prirodzenej farby.

Dajte fénu pokoj

Časté fénovanie je pre vlasy náročné a môže skutočne viesť k vypadávaniu vlasov. Keď fénujete, znížte intenzitu tepla. Jemnejšie vlasy sú obzvlášť citlivé na poškodenie teplom, ale aj hustá hriva potrebuje jemnú starostlivosť. Chráňte svoje vlasy pomocou kondicionéru alebo produktu, ktorý sa používa tesne pred úpravu tepelnými prístrojmi.

kaderníčka fénujúca žene vlasy
(Zdroj: Freepik/cookie_studio)

Všímajte si zmeny

Náhle zmeny na vlasoch, ako sú lámavosť vlasov alebo strata oveľa väčšieho množstva vlasov ako zvyčajne, môžu byť v zriedkavých prípadoch príznakom zdravotného problému. Dokonca aj niektoré lieky môžu tiež spôsobiť vypadávanie vlasov. Ak spozorujete na vašich vlasoch dramatické zmeny, navštívte dermatológa.

Zdroj: plnielanu.sk, webmd.com
Odporúčame