Snívate o čistej domácnosti? S týmito upratovacími trikmi k nej budete o krok bližšie

žena, ktorá upratuje

S týmito trikmi bude čistenie vašej domácnosti úplná hračka (Zdroj: Freepik/rawpixel.com)

Dokonca aj pre zarytých upratovačov môže niekedy upratovanie domu predstavovať bojovú úlohu. V prieskume spoločnosti 3M z roku 2012 až 87 % opýtaných jednotlivcov priznalo, že používajú isté skratky, aby táto činnosť prebehla rýchlejšie. Existuje veľa jednoduchých spôsobov, ako zveľadiť svoj priestor bez veľkej investície času – a niektoré z nich existujú už desaťročia. Vďaka týmto úžasným tipom bude čistenie vašej domácnosti o čosi jednoduchšie.

Majonéza na kruhy na stole

Krúžky od pohárov sú otravné najmä pre majiteľov dreveného nábytku. Dá sa ich však zbaviť aj pomôckou, ktorú ma doma zrejme každý – majonézou. Naneste ju na uterák a vydrhnite ňou povrch stola. V priebehu niekoľkých sekúnd by škvrny mali zmiznúť.

(Zdroj: Freepik/victoriafly)

Zbavte sa hrdze zázračnou zmesou

Chcete svoje kovové náradie alebo vonkajší nábytok zbaviť hrdze? Stačí na to trochu limonádového prášku a odmasťovacieho spreja. Potrite povrch zmesou a kyselina citrónová z nápojového prášku hrdzu zožerie.

(Zdroj: Freepik/azerbaijan_stockers)

Vymažte škrabance na stenách

To oškreté miesto, kde operadlo vašej stoličky narazilo o stenu, nemusí byť permanentnou bolesťou pre vaše oči. Na tento problém by mala pomôcť uhorka. Použite vonkajšiu stranu uhorkovej šupky na odstránenie škrabancov na stoloch a stenách domu. Jednoducho ňou potrite problémové miesto.

(Zdroj: Freepik/8photo)

Soľ a limetka proti mastnote

Ak máte na sporáku alebo mikrovlnnej rúre vrstvu mastnoty, pomôžu vám prísady, ktoré väčšina z nás využíva pri pití tequily. Soľ a limetka sú dokonalým spôsobom, ako sa zbaviť vášho problému. Jednoducho potrite mastnotu limetkou a následne na mastný povrch rozotrite soľ. Po tomto procese zmes zotrite handričkou navlhčenou vo vode.

(Zdroj: Freepik/8photo)

Na čisté koberce

Na odstránenie mastných škvŕn z kobercov nepotrebujete profesionálny stroj na čistenie kobercov. Namiesto toho opäť využite soľ. Tentokrát ¼ soli zmiešajte s ¾ liehu. Tak vytvoríte hustú penu, ktorú naneste na zamastenú oblasť koberca. S trením pasty o vlákna koberca to však netreba preháňať, inak môžete nechtiac zmeniť farbu alebo štruktúru vášho koberca.

(Zdroj: Freepik/fukume)

Niečo na zvieracie chlpy

Pokiaľ nemáte po ruke lepkavý valček na nečistoty, postačí vám pár kuchynských rukavíc a máte všetko, čo potrebujete na odstránenie chlpov domácich zvierat z nábytku a tvrdých povrchov. Stačí si ich len nasadiť a pošúchať nimi všetky oblasti, ktoré potrebujú očistiť.

(Zdroj: Freepik/freepik)

Oprášte svoju elektroniku

Kávové filtre vo vašej kuchynskej skrinke nie sú skvelé len na to, aby vám urobili váš obľúbený ranný nápoj, ale sú tiež správnymi nástrojmi na to, aby bola vaša elektronika žiarivo čistá. Tieto filtre sú ideálne na čistenie prachu z televíznych obrazoviek, počítačových monitorov a akýchkoľvek iných obrazoviek v domácnosti bez toho, aby im niečo uniklo. Jednoducho nimi prejdite po zaprášenom povrchu.

(Zdroj: Freepik/maksymiv_yura)


Zdroj: plnielanu.sk, bestlifeonline.com
Odporúčame