Túži po ňom každá žena: Máme pre vás 6 jednoduchých krokov, ako na to

Dosiahnite krásne a trvácne opálenie.

Stačí dodržať niekoľko jednoduchých tipov a krásne opálenie môže dosiahnuť každý. (Zdroj: Freepik.com/wavebreakmedia_micro)

Krásne opálenie miesto začervenanej a spálenej pokožky môžete mať aj vy. Stačí len dodržať niekoľko zásad, ktoré pokožku pripravia na opaľovanie, ochránia ju pred spálením a doprajú jej starostlivosť aj po opaľovaní. 

Krok 1: Peeling na rovnomerný a dlhotrvajúci bronz

Ak chcete dosiahnuť krásne opálenie, mali by ste myslieť o niekoľko krokov vopred a kožu začať na slniečko pripravovať už teraz. Pred opaľovaním by ste určite nemali vynechať peeling. Ten zaručí, že sa zbavíte odumretých kožných buniek a opálite sa tak rovnomerne a bez olupovania. Navyše vám bronzová pokožka vydrží dlhšie. Nerobte si ho však tesne pred slnením, vhodnejšie je ho použiť deň vopred.

Náš tip: Po peelingu nezabudnite pokožku zvláčniť a dodať jej potrebnú výživu. Telové mlieko s obsahom koenzýmu Q10 a kyseliny hyualurónovej od Panakeia zabezpečí nielen hydratáciu, ale zároveň pôsobí proti starnutiu. 

Krok 2: Betakarotén na krajšie opálenie

Chcete sa opáliť rýchlejšie a bez problémov? V tom prípade sa oplatí zvýšiť príjem betakaroténu. Nájdeme ho v mrkve, tekvici či sladkých zemiakoch. Dodá pokožke zdravú farbu a sčasti nás dokáže ochrániť pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia.

Náš tip: Okrem stravy môžete betakarotén dodať pokožke aj prostredníctvom tej správnej kozmetiky. Vyskúšajte napríklad sprchovací gél od Panakeia, ktorý hydratuje a zároveň obsahuje urucum, jedinečnú látku bohatú práve na karotenoidy.

Krok 3: Ochranný faktor nad zlato

Jedným z najdôležitejších krokov je voľba správneho ochranného faktora. Používať by ho mali aj tí, ktorí majú tmavšiu pokožku a nezvyknú sa spáliť. Počas obeda použite vyšší faktor ako napríklad po štvrtej hodine poobede. Nezabudnite prípravok aplikovať po každom pobyte vo vode a pri natieraní pokožky nevynechávajte ani uši či chodidlá.

Náš tip: Chrániť treba aj pery. Vyskúšať môžete prírodný balzam Letný bozk s vitamínom E, ktorý pery zvláčni a zabráni ich vysušovaniu. Ochráni vaše ústa pred slnkom pri opaľovaní a je vhodný aj pre ženy s tetovanými perami.

Okrem ochranného faktoru pomôžu aj bronzery a aktivátory opálenia. (Zdroj: Panakeia)

Krok 4: Vyskúšajte aktivátory

Okrem ochranných faktorov pomôžu aj rôzne aktivátory opálenia, ktoré podporia zhnednutie pokožky. Vyberajte si tie z prírodných látok, ktoré pokožku nepodráždia a neobsahujú zbytočnú chémiu. K hnedšej pokožke pomôže napríklad spomínaný betakarotén alebo výťažok z vlašských orechov. Najčastejšie tieto prípravky nájdete v podobe telového masla alebo oleja. Môžete si tak vybrať variant, ktorý vašu pokožku nezaťaží a bude telu prirodzene pomáhať. Títo pomocníci by sa však mali aplikovať na ochranný faktor, keďže samotné ho neobsahujú.

Náš tip: Revolúciou sú aktivátory opálenia s obsahom urucum prášku. Novinka Mucuru Oleo Gel obsahuje okrem neho aj morskú riasu Dunaliella salina, ktorá je najsilnejším a najkvalitnejším zdrojom betakaroténu. Zloženie prípravku zvláčňuje pokožku a podporuje jej regeneráciu. Bonusom navyše je veľmi príjemná vôňa manga.

Krok 5: Starostlivosť aj po opaľovaní

Pobytom na slniečku sa to však nekončí. Telo je po opaľovaní citlivé, a tak radšej vynechajte dlhé kúpele a agresívne šúchanie pokožky uterákom. Po ľahkej sprche zvoľte hydratáciu, ktorá bude pôsobiť priamo na koži. Vybrať si môžete z viacerých druhov starostlivosti, obľúbené sú krémy aj spreje.

Náš tip: Vyskúšať môžete dvojfázový sprej po opaľovaní Hydro-oil, ktorý kombinuje osviežujúcu vodu a vyživujúce oleje. Obsahuje napríklad alou, ktorá má blahodarné účinky aj na začervenanú či spálenú pokožku. Kyselina hyalurónová zasa zachová pokožku hebkú a hladkú a pantenol je známym pomocníkom po opaľovaní s vysoko hydratačným účinkom.

Krok 6: Aby pokožka vyzerala ešte lepšie

Keď už opálení sme, zvyčajne chceme, aby čo najviac vyniklo a vydržalo čo najdlhšie. Vplyv na to má aj kozmetika, ktorú používate. Mala by byť prírodná, bez chémie a najmä nevysušovať. Farbu pokožky navyše podporíme aj bronzermi a zvýrazňovačmi opálenia. Tie sú väčšinou takisto hydratujúce a zjemňujúce, takže prispievajú aj k dlhšiemu opáleniu.

Náš tip: Vyskúšajte napríklad bronzer Terracotta, ktorý navyše priaznivo vplýva aj na pigmentové škvrny a vrásky. Tento suchý olej má príjemnú textúru a je obohatený o olej Ambra, ktorý mu dodáva orientálnu vôňu vanilky a jantáru. Pokožke dodá bronzový nádych, aj keď už opálenie vybledlo.

Krajšie a rýchlejšie opálenie s kozmetikou od Panakeia

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Panakeia.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame