8 kníh podľa skutočných udalostí: Spovede napísané od srdca vám dodajú silu, aj pohladia na duši

knihy s pravdivými príbehmi

Vlnené oblečenie je na zahriatie ideálne (Zdroj: Gettyimages/fizkes)

Knihy zo života nás môžu v mnohých smeroch inšpirovať, dodať nám potrebnú silu alebo úplne zmeniť pohľad na svet. V niektorých sa nájdeme a zistíme, že na ťažké chvíle nie sme sami. Odvážte sa ponoriť do príbehov svetoznámych mien aj obyčajných Slovákov. Čas dovoleniek je ako stvorený na pohodlie a dobrú knihu v ruke. Ktorú otvoríte ako prvú?

55 pravdivých príbehov

„Knižku som dostala na narodeniny. Tak trochu som mala pocit, že len ja mám problémy, ale vďaka tejto knižke vidím, čo všetko prežívajú iní ľudia, niekedy krásne, ale niekedy aj ťažké. Odporúčam každému, kto má rád príbehy zo života,“ napísala pani Janiska. Súčasťou našich životov sú rôzne príbehy. Láska, priateľstvo a spokojnosť, ale aj nevera, klamstvo či zrada. Príbehy okolo nás sú neraz napínavejšie ako film či seriál v televízii. Táto kniha predstavuje 55 osudov ľudí, ktorí zažili svoje životné výhry, ale aj pády.

KÚPTE SI TÚTO KNIHU NA MARTINUS.SK

Kniha 55 pravdivých príbehov
Kniha 55 pravdivých príbehov vám predstaví bežný život ľudí (Zdroj: Martinus)

OPEN: Andre Agassi

Medzi knihy zo života musíme zaradiť aj príbeh jedného z najobľúbenejších športovcov histórie a jedného z najtalentovanejších tenistov, ktorí kedy vyšli na kurt. V strhujúcej autobiografii rozpráva príbeh o živote plnom konfliktov, o živote balansujúcom medzi nutkaním k sebadeštrukcii a snahou o dokonalosť. „Výborná kniha, autobiografia, ktorá sa neuveriteľne ľahko číta, vtiahne vás do deja. Nevedela som sa odtrhnúť od knihy a vzhľadom na jej hrúbku som ju prečítala na dva razy. Odporúčam, skvelá kniha,“ napísala pani Zuzana.

KÚPTE SI TÚTO KNIHU NA MARTINUS.SK

Kniha OPEN: Andre Agassi
Kniha OPEN: Andre Agassi sa číta sama (Zdroj: Martinus)

Cigánka

Prvá pravdivá knižka o tom, aké to je, byť na Slovensku Cigánom. Skutočný príbeh slovenskej Cigánky, ktorá v túžbe za kvalitnejším životom prekročila hranicu cigánskeho a gadžovského sveta. Pani Jana sa na stránke Martinus ku knižke vyjadrila takto: „V určitej časti ma pobúrila, inde zas nadchla vnútornou silou autorky, ktorá aj napriek všetkému išla za svojím cieľom. Aj za cenu toho, že nebude zapadať medzi ostatných. Výborná kniha, prečítala som ju jedným dychom. Vrelo odporúčam!“

KÚPTE SI TÚTO KNIHU NA MARTINUS.SK

Kniha Cigánka
Kniha Cigánka opisuje ťažký život Rómov (Zdroj: Martinus)

Shoe Dog

Mladý a zvedavý Phil Knight, čerstvý absolvent vysokej školy ekonomickej, si od otca požičal päťdesiat dolárov a založil spoločnosť s jednoduchým poslaním: dovážať z Japonska kvalitné a lacné bežecké topánky. „Výborný príbeh človeka, ktorý sa rozhodol nájsť vlastnú životnú cestu a nebál sa nasledovať svoj sen napriek rôznym nepriaznivým okolnostiam. Inšpiratívne rozprávanie o tom, čo všetko stojí za zrodom multimiliardovej spoločnosti Nike,“ prezradil o knihe Michal.

KÚPTE SI TÚTO KNIHU NA MARTINUS.SK

Kniha Shoe Dog
Kniha Shoe Dog prináša príbeh svetoznámej spoločnosti Nike (Zdroj: Martinus)

Steve Jobs

Osobná spoveď geniálneho človeka, ktorý si v posledných chvíľach svojho života nekladie servítku pred ústa a rozpráva svoj príbeh úprimne a bez akejkoľvek cenzúry. Životopis Steva Jobsa, jedinečný svojho druhu a jediný autorizovaný samotným Jobsom, zakladateľom a CEO fenomenálnej spoločnosti Apple.

KÚPTE SI TÚTO KNIHU NA MARTINUS.SK

Kniha Steve Jobs
Kniha Steve Jobs prináša úprimnú spoveď (Zdroj: Martinus)

Petra

Petra Vlhová je špičková slovenská športovkyňa, ktorú rozhodne netreba predstavovať. Spoznajte celý jej príbeh aj z pohľadu ľudí, ktorí pri nej po celý čas stáli a opisujú cestu na lyžiarsky vrchol. V knihe nájdete aj 40 strán autentických fotografií zo súkromného aj verejného života Petry. Pani Marta o knihe napísala: „Knihu o Petre Vlhovej som prečítala skoro na jeden šup. Je napísaná pravdivo, tak ako poznáme Petru.“

KÚPTE SI TÚTO KNIHU NA MARTINUS.SK

Kniha Petra
Kniha Petra prináša príbeh špičkovej slovenskej športovkyne (Zdroj: Martinus)

Svet, moje javisko

Príbeh herečky židovského pôvodu. Dalma Špitzerová bola do posledného dychu dáma. Prežila vojnu, pracovný tábor v Novákoch aj režim, ktorý jej bránil v realizácii. Nič ju však nezlomilo. Nikdy sa nesťažovala, silná vôľa a obdivuhodná trúfalosť ju posúvali vpred. Táto kniha je plná detailov o živote na hrane, všadeprítomnej smrti, o láske, nádeji a pravde, ktorá sa môže ľahko prekrútiť.

KÚPTE SI TÚTO KNIHU NA MARTINUS.SK

Kniha Svet, moje javisko
Kniha Svet, moje javisko je o herečke židovského pôvodu (Zdroj: Martinus)

Liečiť zlo láskou

Kniha, ktorá je zhmotnením silného príbehu. Zachytáva životné osudy, spomienky a vyznania lekára, politického väzňa, mysliteľa a diplomata Antona Neuwirtha. „Už dávno bolo zlo definované ako nedostatok dobra. Jediná cesta na odstránenie zla vo svete je konať dobro. Toto považujem za svoje životné poslanie,“ povedal sám Anton Neuwirth.

KÚPTE SI TÚTO KNIHU NA MARTINUS.SK

Kniha LIečiť zlo láskou
Kniha Liečiť zlo láskou má v sebe ukryté množstvo myšlienok (Zdroj: Martinus)


Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame