Knižný tip: Urobte radosť deťom či vnúčatám, tieto diela sú poučné a zároveň plné zábavy!

Prečítajte si s vnúčatami či deťmi krásnu knižku (Zdroj: GettyImages)

Marec, mesiac knihy, je tu, a preto by ste určite mali dopriať poriadnu knižnú nádielku aj tým najmenším. Deti majú bujnú fantáziu, takže ich určite zaujmú príbehy zo sveta zvierat, ľudského tela a nesmú chýbať ani čary a kúzla. Tieto tipy na detské knihy sú zábavné, ale zároveň vaše deti naučia aj niečo nové. A ich príbehy zaujmú aj dospelých.

Obrázková kniha pre najmenších

Najmenšie deti sa určite zabavia s obrázkovou knihou Plecháč Bob od slovenskej ilustrátorky Hedvigy Gutierrez. Plecháč Bob je najblyšťavejšia plechovka v továrni. Je na seba hrdý a celkom jasne vidí svoju hviezdnu budúcnosť. Určite ho naplnia najchutnejšími ovocnými cukríkmi! Hrebienok mu však spadne, keď zistí, že je v ňom úbohé žrádlo pre psy. A ešte k tomu aj po záruke! Knižka je nielen krásna a zábavná, ale prináša aj poučenie, že nie je dôležité, ako dokonalo vyzeráme, ale akí sme.

Kniha Plecháč Bob
Kniha Plecháč Bob je vhodná pre najmenších (Zdroj: Albatrosmedia)

Biológia hravou formou

Kultový animovaný seriál Bol raz jeden život od francúzskeho tvorcu Jeana-Charlesa Gaudina si pred rokmi našiel milióny fanúšikov po celom svete a rovnaký záujem je aj o jej komiksové spracovanie. Po prvej časti, ktorá bola venovaná srdcu, prichádza teraz jej pokračovanie o mozgu.

V knihe zistíte, ako funguje ľudský mozog, zoznámite sa s neurónmi, ktoré plnia funkciu poslov a roznášajú pokyny z mozgu do celého tela. Viete, že keby sa všetky neuróny postavili do radu, dosiahli by zo Zeme až na Mesiac? Nie? Tak sa vydajte sa spolu s Maestrom, Hemom, Globínkou a ich priateľmi do hlbín ľudského tela. Cesta do miniatúrneho, no nesmierne vzrušujúceho sveta sa práve začína!

Bol raz jeden život
Bol raz jeden život nájdete vo forme komiksu (Zdroj: Albatrosmedia)

Množstvo nových informácií, tentoraz o zvieratkách, sa deti dozvedia aj z nevšednej encyklopédie Rekordy zo sveta zvierat českej autorskej dvojice Oldřich Růžička – Tomáš Pernický. Rozmanitosť sveta zvierat je takmer nekonečná a mnohí z jeho zástupcov majú schopnosti, ktoré vo svete ľudí ovládajú len vymyslení superhrdinovia.

Najrýchlejší, najpomalší, najsilnejší, najväčší, najmenší, najdlhšie žijúci, najďalej skáčuci, najnebezpečnejší, najkrajší, ale aj najškaredší alebo najhlbšie sa potápajúci – tieto a mnohé ďalšie naj zo zvieracej ríše prináša kniha plná neočakávaných zaujímavostí. Stačí len listovať a ponoriť sa do sveta zvieracích supermanov!

Rekordy zo sveta zvierat
Rekordy zo sveta zvierat zaujmú určite aj dospelých (Zdroj: Albatrosmedia)

Filmová hrdinka v knižnom svete

Troška staršie deti určite poznajú z obľúbeného filmu sympatickú Ellu. Obľúbená filmová hrdinka sa teraz predstaví v knihe Začarovaná Ella od Gail Carson Levinovej. Pretože Ella je vážne začarovaná. Bláznivá víla Lucinda jej pri narodení poriadne skomplikovala život!

A tak ak jej niekto prikáže skákať celý deň na jednej nohe, musí to urobiť. Ak by jej rozkázali skočiť z okna, nedokázala by tomu zabrániť. Je v neustálom nebezpečenstve. Žije totiž s macochou a dvomi zlomyseľnými nevlastnými sestrami. Jediný, kto to dokáže napraviť, je Lucinda. Ella na ceste za svojou záchranou stretne obrov, víly… A možno aj princa. Bude mať aj tento príbeh svoje „žili šťastne až naveky“?

Začarovaná Ella
Začarovaná Ella mala obrovský úspech aj ako film (Zdroj: Albatrosmedia)

Kúpte si tieto knihy na Albatrosmedia.sk!


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame