Nová kuchyňa, po akej ste vždy túžili: Tieto nápady ju úplne oživia!

Spokojná žena v kuchyni

Kuchyňa je základom domova (Foto: GettyImages)

Kuchyňa je pulzujúcim srdcom našich domovov. Miesto plné chutí, vôní, dobrého jedla, úprimných rozhovorov aj milých rodinných stretnutí. Nie nadarmo si na jej zariadení dávame záležať. Ak sa už máme pustiť do renovácie, chceme mať všetko premyslené do detailov.

Kde hľadať inšpiráciu? Odpoveď na túto otázku prinášame v nasledujúcom výbere krásnych kuchýň. Ich hrdé majiteľky, majitelia, ale aj skupiny dizajnérov vám ukážu, že vkus každého z nás je jedinečný. Zaradíte sa k zástancom klasických farieb a línii alebo naberiete odvahu aj na netradičné spojenia, ktoré ohúria každú návštevu?

Biela klasika

Univerzálna biela farba si v obľúbenosti vydobyla prvé miesto v našom rebríčku. Vynikne v tradičných aj moderných kompozíciách. Ak váhate, bielou nič nepokazíte. Pôsobí usporiadane, prehľadne a čisto. Je už len na vašej predstavivosti, či sa vyberiete smerom k ultra vysokému lesku, alebo dáte prednosť prirodzenosti v kombinácii s drevom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Homepolish (@homepolish),


Čisté moderné línie

Zástancovia minimalizmu a dokonale čistých línii môžu svoj vkus pretaviť aj do zariadenia kuchyne. Časy, kedy sa nosila uniformita, sú dávno preč. Celostenové koncepcie v chladných tónoch zladené s podlahou a obkladmi v sebe ukrývajú veľa úložných a odkladacích priestorov. Všetko má svoje miesto a nič naviac neprekáža na kuchynskej linke.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa LEICHT Küchen (@leichtkuechen),


Mohlo by vás zaujať: Kuchyňa je jadrom domácnosti: Objavte hlavné trendy v jej zariaďovaní


V rovnováhe s modrou

Dokonca aj modrá vás môže presvedčiť, že je tou správnou voľbou pre vašu kuchyňu! Aj na pohľad chladná farba dokáže navodiť pocit domova. Mimoriadne jej to pristane s rôznymi odtieňmi dreva, mramoru, medi a bielej farby. Tento útulný kuchynský kút má všetko, čo váš byt či dom potrebuje.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Poppy – Dustsheets & Decor (@dustsheets_and_decor),


Romanticky dokonalá

Sen o krásnom bývaní môže mať rôznu podobu, a to dokonca aj v ružovom. Tradično-romantický interiér tohto domu môže byť pýchou budúcej spokojnej majiteľky. Zamilujte sa do kvetov a čistých línií bielej. Ak sa vám ružová opozerá, doplnky ľahko vymeníte, napríklad za podmanivú zelenú, sviatočnú červenú alebo osviežujúcu tyrkysovú.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Holly J (@homewithhollyj),


Vidiecky štýl

Ak patríte k tým, ktorí sa len tak nechcú vzdať starých vecí, ku ktorým sa viažu spomienky a emócie, inšpirujte sa príťažlivým vidieckym štýlom. Poctivé drevené podlahy, preklady na strope, doplnky so zachovanou starou patinou, aj tradičné vlnené dekorácie. Čerešničkou na torte tohto interiéru je krásna kuchynská linka s dominantným obkladom až po strop.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tessah (@1900stonefarmhouse),


Mohlo by vás zaujať: VIDEOTIP Moderná kuchyňa v piatich krokoch: Dajte im šancu a buďe ako nová!


Nadčasová čierna

Hoci tmavým farbám sa mnohí z nás v interiéry vyhýbajú, niekedy stojí za to dať im šancu. Čiernej to perfektne ladí s moderným spracovaním kuchynských spotrebičov. Môžete ju ladiť tón v tóne, no rovnako tak hľadať aj zaujímavé kontrasty. Veľkou výhodou čiernej je, že sa takisto veľmi dobre kombinuje s odtieňmi dreva, najmä s lipou, bukom a dubom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kitchens of Instagram (@kitchens_of_insta),


Malá, ale nápaditá

Zápasíte s nedostatkom miesta a svetla? O to viac treba počítať s každým centimetrom, aby ste pri zariaďovaní kuchyne využili jej potenciál naplno. Stavte na skrinky až po strop a nebojte sa rohovej lavice. Aj keď éra jej slávy už skončila, v zaujímavom prevedení sa môže stať estetickým pokračovaním vašej linky a ďalším praktickým úložným priestorom naviac.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Georgia Zikas Design (@georgiazikasdesign),


Prerábate alebo zariaďujete nanovo? Inšpirujte sa stovkami tipov od profesionálnych dekoratérov

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame