Máte doma kávičkára? Pripravili sme pre vás 7 tipov na ten najlepší darček

Dcéra dáva mame darček

Aj pre zarytého kávičkára dokážeme vymyslieť veľmi zaujímavé darčeky (Zdroj: GettyImages)

Azda všetci máme vo svojom okolí aspoň jedného človeka, ktorý jednoducho nedokáže fungovať bez kávy. Či už chodí za svojou každodennou šálkou do kaviarne, alebo mu veľkú radosť robí vlastný kávovar, máme pre vás tipy, akými darčekmi milovníka kávy zaručene potešíte.

Výberová káva

Začnime tým najdôležitejším, kvalitnou kávou. Ideálne takou, ktorá bola pripravená v lokálnej pražiarni a nemá za sebou dlhú cestu s rôznymi teplotnými šokmi. Pri výbere si nechajte poradiť od odborníkov, ktorí vám priblížia jej chuť, intenzitu a obľúbenosť u kávičkárov. Dokonca môžete využiť aj zaujímavú službu – kávové predplatné, kedy počas najbližších mesiacov bude obdarovanému doručený zakaždým iný mix čerstvých káv vo vysokej kvalite.

Kniha o káve

Darovať knihu o káve môže potešiť viac, ako by ste čakali. Človek pri jej čítaní hlbšie spozná históriu kávy, naučí sa správne pomery pri príprave a kávičkovanie povýši na malé umenie. Možno aj vás pri najbližšej návšteve ponúkne kávou, ktorá sa bude ako vizuálne tak aj chuťovo ponášať na takú, aká vychádza spod rúk profesionálneho baristu.


Mohlo by vás zaujať: Kvalitná káva aj doma? S dobrým kávovarom ju môžete mať i vy


Kávovar

Zvážte však vhodný druh kávovaru. Kapsulový kávovar pripraví kávu z vloženej kapsule na jedno stlačenie. Automatický kávovar je vybavený mlynčekom, napeňovačom mlieka a ak má plné nádobky, hravo pripraví kávu presne podľa vopred prednastavených pomerov. Pákový kávovar je azda najnáročnejší na obsluhu a je určený hlavne pre ľudí, ktorí berú prípravu kávy ako vášeň a koníček zároveň.

Kvalitná termoska alebo termohrnček na kávu

Tento darček môže zrejme vyzerať na prvý pohľad až príliš jednoducho a prakticky. Nepátrajte však medzi obyčajnými dizajnami. Zamerajte sa na štýlové hrnčeky alebo termosky, ktoré už len pre svoju odlišnosť určite nezapadnú prachom na poličke. Káva v nich vydrží teplá niekoľko hodín a tie kvalitnejšie z nich sú odolné aj voči rozbitiu, poškodeniu a samozrejme, úniku tekutín.

Kávová vonná sviečka

Nie, tento darček sa nedá piť, ale za to aróma prevonia celú domácnosť i kanceláriu. Rozpoznateľná a zmyselná aróma silnej praženej kávy je nielen veľmi príjemná, zároveň tiež stimuluje mozog, zvyšuje sústredenosť aj výkon. Má podobný efekt ako káva, tentokrát však bez rizika búšiaceho srdca.


Mohlo by vás zaujať: Poradí si s celulitídou aj vráskami: Vyskúšajte silu kávy na vlastnej koži


Kávový píling

Kávový píling, známy aj pod názvom coffee scrub, obsahuje množstvo malých abrazívnych čiastočiek, ktoré pokožku zbavia odumretých kožných buniek a zároveň stimulujú prekrvenie a prečistia póry. V kozmetických prípravkoch sa účinky kávy používajú aj ako súčasť prevencie proti starnutiu. Píling z kávy teda nielen krásne vonia, postará sa aj o hladkú, mladšiu a sviežo vyzerajúcu pokožku.

Ohrievač šálky

Zvykne sa hovoriť, že studená káva sa pije na krásu. Nikto však nemôže poprieť, že tá teplá má lahodnejšiu a intenzívnejšiu chuť. Smelo preto siahnite po originálnom a na prekvapenie cenovo dostupnom ohrievači šálky. Má podobu nenápadnej podložky, ktorá sa pripája cez USB kábel napríklad do vstupu v počítači. A tak aj pri pozabudnutí či odbehnutí bude chutiť dotyčnému lahodná káva vždy čerstvo.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame