Týchto 5 chýb pri líčení vám môže pridávať roky: Vyhnite sa im!

Tvár

thinkstockphotos.com

Nosíte ten istý druh líčenia od svojej tridsiatky? Chyba! Líčenie sa musí prispôsobovať veku a zmenám, ktoré sa odzrkadľujú aj na tvári. Ak by sme vám mali ponúknuť len jednu radu pri nanášaní mejkapu bude ňou ,,menej je niekedy viac.“

Všetky máme svoje zaručené fígle, čo sa týka líčenia. Máme svoju rutinu, pri ktorej sa cítime pohodlne, nemusíme skúšať nové produkty či trendy. Avšak modré očné tiene, ktoré vám tak pristali pred dvadsiatimi rokmi z vás neurobia tú istú ženu, ktorou ste boli. Práve naopak. Modré očné tiene vám neraz pridajú vek a v horšom prípade bude líčenie pôsobiť vulgárne. Ktorým najčastejším chybám sa vyhnúť, aby ste stále vyzerali sviežo a elegantne?

Priveľa mejkapu

Mejkap nie je na to, aby vyplnil ryhy či vrásky. Jeho cieľom je zjednotiť tón pleti a skryť jemné nedostatky ako sú vyrážky, červené fliačiky a pigmentové škvrny. Krycí krém navyše upcháva póry a pri nesprávnom výbere vysušuje pleť. Je nutné nájsť práve ten svoj odtieň, svoju druhú kožu. Tiež musíte mať na pamäti, aký typ pokožky máte. Pokiaľ vás netrápia výrazné problémy s pleťou, používajte jemné BB či CC krémy, ktoré pleť nevysušujú. Rovnako dôležitá je starostlivosť. Pleť, o ktorú sa nestaráte, nevyzerá dobre ani pod mejkapom. Pravidelný peeling, (1–2 týždenne) a kvalitný hydratačný krém určený vášmu veku spravia s vašou pleťou zázraky.

Tip na domáci peeling

  • 1 čajová lyžička medu

  • ½ čajovej lyžičky hnedého cukru

  • 1 čajová lyžička panenského olivového oleja (nie je nutné)

Všetky ingrediencie zmiešajte a jemnými krúživými pohybmi nanášajte na tvár. Netlačte príliš, aby nebol peeling nepríjemný. Po pár minútach zmyte vlažnou vodou.


Mohlo by vás zaujať: Iskra a šarm aj vo vyššom veku: Ako starnúť a vyzerať stále na jednotku?


Používanie oveľa svetlejšieho korektora

Môže sa stať, že korektor zvýrazní to, čo chcete skryť. Koža pod očami je veľmi jemná a nesprávne zvolený korektor spôsobí zvýraznenie vrások, čiernych kruhov, či prípadného opuchu pod očami. Vyberte si taký, ktorý nesuší a ľahko sa roztiera. Pre lepší efekt použite malý plochý štetec, ktorý ho lepšie zapracuje do pokožky. Pleť tak vyzerá prirodzenejšie.

Chýbajúca lícenka

Ak ste lícenku ešte nevyskúšali, práve teraz je na to vhodný čas. Vekom pleť bledne a stráca farbu. Práve lícenka vám ju pomôže prinavrátiť. Musíte byť však obozretná pri výbere odtieňa. Veľkú úlohu hrá aj správne nanášanie. Farba lícenky by mala byť v súlade s odtieňom rúžu, inak bude výsledný look tvrdý a príliš ostrý. Ak si nie ste istá, zvoľte jemnú losovo ružovú či broskyňovú, ktoré líčkam dodajú žiarivý svieži vzhľad. Pri jej výbere môžete skúsiť aj malý zlepšovák – poštípte sa do líca a vyberajte výrobok, ktorý je výslednej farbe čo najbližší. Lícenku nanášajte pozdĺž lícnej kosti a pokiaľ to urobíte správne, tvár sa opticky zoštíhli.


Mohlo by vás zaujať: VIDEO Páni, to je ale zmena: Kaderník si zobral do rúk jednoduché dievča, vrátil ju ako barbie


Nevhodná očná linka

Nie len, že na vás môže vyzerať ostro a neprirodzene, tiež dokáže zvýrazniť jemné vrásky a vačky pod očami. Očnú linku buď úplne vynechajte, alebo skúste svetlejšiu v hnedých odtieňoch. Linku si môžete urobiť aj pomocou očných tieňov. Oku dodajú ešte mäkší a prirodzenejší vzhľad. Pre presnejšie nanášanie môžete aplikátor či štetček jemne navlhčiť.

Pery ako od macochy

Vekom stráca pleť pigmentáciu a ani pery nie sú výnimkou. Zvýraznite ich jemnými ružovými tónmi, ale nepohrdnite ani tmavšími farbami. Je dobré vyskúšať niekoľko odtieňov, aby ste zistili, ktorý je ten váš. Ideálne je pozrieť si namaľované pery tak pri dennom, ako aj pri umelom svetle. Ak si nie ste istá, zoberte na nákupy kamarátku, prípadne sa poraďte u odborníka. Nezabudnite sa však pri skúšaní rúžu aj usmiať – najmä ak vaše zuby nie sú žiarivo biele. Niektoré odtiene hnedej či oranžovej totiž opticky zvýraznia nažltlú farbu chrupu. V takom prípade treba siahať po chladných farbách.


Čoho sa pri líčení najviac držíte vy? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Simona
Odporúčame