V Bratislave sa stretnú zberatelia zo 17 krajín

Bratislavské zberateľské dni

Incheba

Hlavné mesto bude začiatkom júna patriť všetkým milovníkom histórie a zberateľstva. Na medzinárodný zberateľský veľtrh, ktorý sa uskutoční 3. a 4. júna v Inchebe, mieria zberatelia z oblasti filatelie, filokartie, numizmatiky, faleristiky, minerálov či drobných starožitností. Na Bratislavských zberateľských dňoch sa predstavia vystavovatelia zo 17 krajín, dokonca až z ďalekej Indie, čo je prísľubom skutočne zaujímavých zberateľských kúskov.

Jedinečné zberateľské artefakty však možno nájsť aj v ponuke slovenských vystavovateľov. Mincovňa Kemnica predstaví mince a zberateľské karty s tematikou Majstrovstiev Európy vo futbale 2016 za účasti slovenských futbalových legiend Jozefa Čapkoviča, Jána Čapkoviča a Jána Švehlíka .

Exkluzívnou záležitosťou je strieborná medaila k 275. výročiu korunovácie Márie Terézie. Medaila váži až jeden kilogram a jej autorom je známy slovenský umelec Patrik Kovačovský, ktorý ju navrhol pre Národnú Pokladnicu. Medaila je emitovaná v obmedzenom počte – len 100 kusov na celý svet.

Na veľtrhu už tradične nebude chýbať Slovenská pošta s Poštovým múzeom a Detskou poštou. Zberateľom ponúknu slovenské poštové známky a filatelistické predmety. Navyše, počas oboch dní bude v stánku Slovenskej pošty k dispozícii výroba známky s personalizovaným kupónom a príležitostná poštová pečiatka venovaná zberateľskému veľtrhu. Deti sa môžu tešiť na krst detskej publikácie Tajná správa s účasťou autorov Branislava Jobusa a Adriana Ferdu.

Veľtrh vyniká aj svojou odbornosťou. Napríklad, Slovenská numizmatická spoločnosť bude poskytovať odborné poradenstvo v oblasti zberateľskej činnosti mincí, papierových platidiel, medailérstva, vyznamenaní a rádov, numizmatickej literatúry a zberateľských pomôcok. Cenné artefakty poskytne aj aukcia numizmatického materiálu. Záujemcovia si okrem iného budú môcť vydražiť medailu, ktorá bola za spojenie vedy s praxou ako prvému udelená Gustávovi Husákovi.
Chcete lepšie spoznať, kto je vyobrazený na minciach ČSR, ČSSR, ČR a SR? Dozviete sa to priamo od odborníkov počas zaujímavých prednášok.

Súčasťou zberateľského veľtrhu bude aj sekcia minerálov. Nielen neopracované minerály, polodrahokamy, ale aj šperky z nich vyrobené či dokonca perly určite zaujmú zberateľov, ale aj dámy, ktoré túžia po novom doplnku.

Bratislavské zberateľské dni v Inchebe sa uskutočnia 3. a 4. júna. Viac informácií nájdete na webovej stránke Incheba.sk.

Vstupenky na veľtrh si môžete zakúpiť už teraz na Predpredaj.sk.

Zdroj: Incheba, Incheba, PR Článok
Odporúčame