Vážna hudba dostane opäť priestor na televíznych obrazovkách: Kedy si ju budete môcť vychutnať z pohodlia domova?

sledovanie televízie

Koncerty vážnej hudby si budete môcť vychutnať aj na televíznych obrazovkách (Zdroj: Freepik/freepik)

Milovníci vážnej hudby – zbystrite pozornosť. Pokiaľ sa na verejné podujatia neviete tak ľahko dostať, kultúrny zážitok si môžete vychutnať už aj z pohodlia domova. Na obrazovkách RTVS dostane opäť priestor vážna hudba. Verejnoprávny vysielateľ ju prinesie divákom počas pravidelných nedeľných predpoludní na Dvojke, ktoré predstavia významných slovenských umelcov v cykle Koncerty komornej hudby.

Projekt sa začne vysielať od 16. januára, diváci si ho môžu pozrieť o 11.30 h. „Odštartuje sa ním vysielanie Nedeľného matiné, ktoré na Dvojke dostáva príležitosť vďaka presunu športových programov na nový športový kanál,“ avizuje RTVS s tým, že Koncerty komornej hudby budú súčasťou diváckej ponuky ako úvodný cyklus Nedeľného matiné a sú reakciou nielen na spoločenskú potrebu umeleckého vzdelávania sa, ale aj na aktuálnu koronavírusovú dobu, ktorá na dlhé obdobie neumožnila umelcom verejne vystupovať.

Unikátne záznamy

„Práve vďaka unikátnym audiovizuálnym záznamom dostanú niektorí z nich možnosť predstaviť svoje umenie prostredníctvom kamery televíznym divákom, ktorí sa tak stanú svedkami ich naštudovania a prevedenia hudobných diel domácej aj zahraničnej tvorby,“ poznamenalo RTVS.

Ako ďalej uviedol, súčasťou cyklu budú diela skladateľov, ako Sergej Prokofiev, Maurice Ravel, Frédéric Chopin, Rebecca Clarke, Eugen Suchoň, Ludwig Van Beethoven, Iľja Zeljenka v interpretácii sólistov, ktorými sú Kristína Smetanová, Alena Hučková, Martin Ruman, Ladislav Fanzowitz a v podaní súboru Mucha Quartet.Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame