Vedci vraj vyvinuli elixír mladosti: Jogurtový nápoj má zaručiť zdravie a dlhovekosť

Veda

photl.com

Vedci v Kazachstane tvrdia, že sa im podarilo vyvinúť jogurtový nápoj, ktorý predlžuje život. Podľa internetového vydania britského denníka The Daily Telegraph vypočuli želanie prezidenta Nursultana Nazarbajeva získať „elixír mladosti a energie“, vďaka ktorému by mohol ďalej vládnuť.

Jogurtový nápoj podľa jedného z vedcov, ktorí ho vyvinuli, zvýši kvalitu života a predĺži ho. vraj blahodarný vplyv na trávenie a údajne vraj zlepšuje zdravotný stav ľudí, ktorí ho pijú.

Sedemdesiatdvaročný Nazarbajev je prezidentom Kazachstanu od roku 1990. Pred časom začal premýšľať o výhodách nesmrteľnosti. Predvlani na zasadnutí zástupcov jednotlivých etník žijúcich v tejto stredoázijskej krajine istý delegát zastupujúci Kórejcov navrhol, aby Nazarbajev vládol ďalších desať rokov. Možno, ak mi ponúknete elixír mladosti a energie možno také lektváry máte v Kórei, reagoval prezident. Inokedy zase na zasadnutí vládneho výboru pre vedu premýšľal o tom, že v najúspešnejších krajinách na svete sa skúmajú lieky proti starnutiu, prírodné omladzovanie, otázky nesmrteľnosti.


Mohlo by vás zaujať: Objavte elixír mladosti!


Či mu nový jogurtový nápoj k tomuto vytúženému stavu pomôže, zostáva otázkou. Sami vedci pripúšťajú, že len on otázku dlhovekosti nevyrieši. Ide len o jeden z faktorov, hovoria.

Zdroj: photl.com, photl.com, ČTK
Odporúčame