Toto vás čaká, keď zbalíte o polovicu mladšiu ženu!

žena

photl.com

Mám 59 a moja žena 33. Hoci mi všetci kamaráti z “klubu dôchodcov” závidia, mať mladú ženu, nie je vždy len „med lízať.” Streto som ju na vysokej škole. Aby som bol presný, na promóciách mojej netere. Ona ma dostala svojou krásnou postavou a gaštanovými vlasmi, ja ju svojou „dospelosťou”, spoľahlivosťou, a zmyslom pre humor. Hoci aj po piatich rokoch čo sme manželia je ona stále rovnako krásna a ja rovnako vtipný a dospelý, poviem vám, niekedy rozmýšľam, ako dlho to spolu ešte vydržíme. A hneď vám aj vysvetlím prečo.

Ktorý muž by nechcel mať po svojom boku krásnu ženu v rozpuku mladosti? Veď aj príroda to zariadila tak, aby sme my, chlapi, boli schopní rozmnožovať sa aj v osemdesiatke (ok, trochu preháňam), kým ženy to majú v tomto smere jasne zrátané. Navyše, muž sa má vedieť o rodinu postarať. A kto sa o nároky mladej ženušky postará lepšie – pán so solídnym zázemím, dobrou prácou a vlastným bytom alebo mladík, ktorý je len na začiatku svojej (dajme tomu) sľubnej kariéry, býva na gauči u rodičov a na účte má obnos postačujúci tak akurát na jednu lepšiu večeru? Navyše, keď je „muž v rokoch” dostatočne aktívny (vo všetkých smeroch), má zachovalý zovňajšok a pridá aj bonus v podobe charizmatickej osobnosti, nikto sa nemôže čudovať, že mu „áno” povie aj žena o tri generácie mladšia. Takto nejak som to vnímal aj ja a nemal som najmenší dôvod pochybovať o tom, že nám to bude skutočne klapať. No postupom času som objavil niekoľko zádrhelov vyplývajúcich práve z nášho vekového rozdielu.

Jej priatelia sú mladí

Aké prekvapenie, však? Medzi jej priateľov jednoducho nikdy nezapadnete, na nich totiž vaša charizma a dospelosť fungovať nebude a navždy pre nich ostanete iba starším pánom, ktorý je na „mladé mäsko”. Takže si zvyknite, že keď sa vaša drahá pôjde zabávať s kamarátmi, vy ostanete mimo. Ale čo, aspoň môžete ísť bez výčitiek spať už o ôsmej.

Bude chcieť deti

Jasné, najprv povie, že deti nemá v pláne. A spočiatku tomu možno aj sama verí. No keď prekročí tridsiatku, verte, že sa jej plány zrazu zmenia. A vy budete od rána do večera počúvať iba o tom, ktorá kamarátka porodila, ktorá otehotnela, aké sú deti zlatučké a že by ste si aj vy mali nejaké spraviť. Vaša rozumná pripomienka ohľadne toho, že na deti sa už necítite – veď už máte tri vnúčatá! – bude samozrejme vyhodnotená ako úplne neopodstatnená, veď ste v najlepších rokoch! Som si istý, že moja žena ešte stále tajne spriada plány na získanie potomka a vôbec nechápe, že v osemdesiatke hodlám riešiť už len zdražovanie pečiva a nie pubertu potenciálnych ratolestí…

Prestanete jej stíhať

Vzhľadom na to, že som od mojej ženy naozaj výrazne starší, začínam si uvedomovať, že na niektoré veci jednoducho prestávam stačiť, kým ona akoby práve na ne mala čoraz väčšiu chuť. Predpokladám, že vám hneď napadol sex…a áno, musím priznať, že je to jedna z horúcich tém, nie však jediná a ani nie tá najpálčivejšia. Najnovšie mi napríklad vyhadzuje na oči, že sme spolu už rok neboli nikde tancovať. No povedzte, môžem za to, že ma bolia kĺby a nebaví ma tajtrlíkovať na parkete? Mám už predsa svoj vek!

Začnete ju obmedzovať

Ak je vekový rozdiel medzi vami príliš veľký, rátajte s tým, že časom sa pre svoju mladú partnerku stanete (pardón za toľkú úprimnosť) príťažou. Pretože ona bude tá, ktorá sa bude musieť prispôsobiť vášmu tempu života a zabrzdiť, aby ste stíhali ísť po jej boku. Navyše, ľahko sa môže stať, že časom budete potrebovať viac pozornosti a starostlivosti, či dokonca neustálu opateru. Ja sa radšej už napchávam iba zdravou stravou a začal som intenzívnejšie športovať, len aby som svoju ženu tejto skúšky lásky a oddanosti ušetril alebo ju minimálne čo najviac oddialil.

Sú tu aj výhody

Ale aby som neskončil tak pesimisticky, musím uznať, že napriek všetkým spomínaným prekážkam, je tu stále jedno veľké plus. Vďaka mladšej polovičke aj vy omladnete – minimálne na duši. A navyše, berte to tak, že ani partneri rovnakého veku nemajú istotu, že ich životné tempo bude vždy rovnaké, že jeden z nich neostane odkázaný na pomoc toho druhého, že sa budú páčiť priateľom svojich partnerov, že budú môcť mať deti alebo že sa ich záujmy nezačnú časom líšiť. Jednoducho, život je nevypočítateľný…a ten manželský zvlášť!

Zdroj: photl.com, Gregor, Pavol
Odporúčame