Cvičiť sa dá aj pred televízorom: Rozhýbte sa pri sledovaní obľúbeného filmu, máme pre vás hneď 10 tipov!

Aj pred televízorom sa môžete skvele rozhýbať (Zdroj: GettyImages)

Povedzme si to na rovinu – najlepší je aktívny pohyb, hoci aj v podobe polhodinovej prechádzky na čerstvom vzduchu. Ak ale na ňu práve nemáte chuť, vonku je škaredé počasie, alebo ide v televízii váš obľúbený program, nevadí. Hýbať sa totiž môžete aj pri sledovaní TV.

Jednoducho, akýkoľvek pohyb je lepší, než žiaden. Pri sledovaní filmu či seriálu nemusíte ležať na gauči – vyskúšajte tipy a triky, ako spevniť svoje telo a urobiť aspoň minimum pre svoje zdravie, a to bez akejkoľvek veľkej námahy.

1. Vysadnite na stacionárny bicykel – mnohí ho majú doma, no používajú ho len ako predražený vešiak na šaty. Postavte si ho rovno pred televízor a začnite šliapať. Zo začiatku aspoň počas reklám a postupne môžete tento čas predlžovať.

2. Využite sedačku – ako sme povedali, žiadne ležanie. Namiesto toho skúste striedavo sadať a vstávať, pričom vždy urobíte krok do strany. Keď prejdete celú dĺžku gauča, rovnakým spôsobom sa dostaňte späť na pôvodné miesto.

3. Pochodujte na mieste – počas každej reklamy sa zodvihnite a pochodujte. Vydržte, kým opäť nezačne váš program.

4. Robte drepy – schválne, koľko ich dokážete urobiť, kým bežia záverečné titulky filmu? Drepy sa dajú robiť na mieste alebo o stenu, ak potrebujete oporu. Ak patríte k tým zdatnejším, môžete drep striedať s výskokom.


Mohlo by vás zaujať: 10 trikov na účinné chudnutie: Zatočte s kilami doma pred televízorom!


5. Vyskúšajte výpady – podobne ako drepy, môžete ich robiť na mieste, ale tiež aj počas chôdze. Idete si do kuchyne po čaj? Tak to skúste práve takto.

6. Použite pomôcky – môžete skákať cez švihadlo, hojdať sa na fitlopte, použiť stupienok či siahnuť po činkách. Vítané je všetko, čo vám pomôže hýbať sa.

7. Posilňujte brucho – na tento cvik sa netreba hýbať takmer vôbec, a predsa je účinný. Ide o izometrický tréning, ktorý sa hodí pre pomalé svalové vlákna, nachádzajúce sa napríklad v bruchu. Keď sedíte pri televízii, snažte sa cieľavedome zatínať brušné svalstvo a chvíľu vydržať v takomto stave. Keď sa vám podarí udržať svaly v napätí, stimulujte ich k novému rastu.

8. Strihnite si „nožnice“ – aj v ľahu sa dá efektívne cvičiť. Ľahnite si na zem, nohy zdvihnite na podložku a „strihajte“ nimi ako s nožnicami.

9. Vyčarujte si sexi figúru – pri tomto cviku môžete pozerať svoj obľúbený film či seriál, a on sa postará o to, aby ste mali štíhly pás a peknú postavu. Sadnite si na koberec a natiahnite nohy. Nakloňte sa dozadu do 45-stupňového uhla, oprite sa o lakte, dlane položte na koberec tak, aby prsty smerovali dopredu. Pomaly zdvihnite panvu z koberca a vydržte vo vyrovnanej polohe. Stiahnite sedacie aj brušné svaly a zostaňte takto tak dlho, ako vládzete. Nevadí, ak to bude na začiatku len 10 sekúnd, postupne určite zvládnete aj celú minútu. Zopakujte cvik aspoň 3-krát.

10. Cviky obmieňajte – nemusíte pri sledovaní televízie robiť všetky cviky, vyberte si vždy len niektoré a pravidelne ich striedajte a obmieňajte. Podstatné je, aby vás to bavilo.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame