VIDEOTIP 10 skvelých tipov pre vášnivé cukrárky

Pečiete rady a často? Tak práve pre vás máme niekoľko skvelých inšpirácii, ktoré sa vám v kuchyni pri pečení zídu.

1. Škrupinka vo vajíčku
Dostalo sa vám pri rozbíjaní do vajíčka aj kúsok škrupinky? Nič to. Namočte si ukazovák do vody a ponorte ho do vajíčka. Škrupinka sa na mokrý prst nalepí a ľahko ju tak vytiahnete.
2. Stuhnuté maslo
Zabudli ste maslo vytiahnuť z chladničky, no v mikrovlnke ho zohrievať nechcete? Zohrejte v nej iba pohár a maslo ním prikryte tak, že dno pohára bude hore. Maslo v pohári zmäkne a vy ho môžete bez problémov roztierať.
3. Valček na cesto
Pečiete mimo domu a chýba vám valček na cesto? Nič to. Nahradiť ho môžete sklenou fľašou.
4. Dávkovač na muffiny
Máte občas problém nadávkovať rovnaké množstvo cesta na muffiny do košíčkov? Vyskúšajte naberačku na zmrzlinu alebo ryžu a všetky vaše muffinky budú rovnako veľké.
5. Plech na muffiny
Nemáte doma plech na muffiny? Nevadí. Pokojne použite okrúhle formičky na cesto, ktoré rozložíte na plech a do nich vložte papierové košíčky na muffiny.
6. Farebné polevy
Vaše zákusky budú vyzerať lepšie, keď do polevy zamiešate cukrárske farbivo. Kombinácie farieb môžete aj striedať – sladké výtvory budú nielen skvelo chutiť, ale ešte lepšie vyzerať!
7. Dávkovač na polevu
Nemusíte si kupovať špeciálne náčinie. Dávkovať polevu môžete aj pomocou plastového vrecka, z ktorého odstrihnete roh.
8. Poleva z cukríkov
Chcete ozvláštniť vaše muffiny? Vyskúšajte polevu z obľúbených marshmallows. Jednoducho ich položte na vrch cukrovinky a nechajte na päť minút v mikrovlnke.
9. Vždy čerstvé cookies
Pripravili ste viac cesta na keksíčky? Nadávkujte jednoducho rovnaké množstvo do formy na ľad a vložte ju do chladničky. Keď neskôr opäť dostanete chuť na cookies, jednoducho vyberte toľko kúskov cesta, koľko chcete a dajte upecť.
10. Mäkučké keksíky
Keksíčky skladujte v plastovej nádobe s kúskom jablka. Budú tak mäkké a chutné.

Zdroj: Youtube, Youtube, Youtube, Lucia
Odporúčame