Vynikajúci oreganový olej: Zbaví vaše telo plesní aj baktérií

Olej

oreganooil.co.uk

Ak máte problémy s neustále sa opakujúcimi zápalmi, infekciami, mykózami, či tráviacimi problémami, vo vašom tele sa môže skrývať pleseň, ktorá spôsobuje celú paletu podobných neduhov. Zbaviť sa jej nie je častokrát až také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. No veľmi účinným pomocníkom je napríklad aj oreganový olej.

Oreganový olej má vynikajúce zloženie. Obsahuje najmä látku zvanú carvacrol, ktorá funguje ako prirodzený zabijak baktérií, vírusov, infekcií, mikróbov a parazitov. Oreganový olej pôsobí aj antisepticky a tiež dezinfekčne. Na základe týchto daností sa používa aj na infekcie na povrchu tela – na koži a slizniciach.

Používali ho už aj naši predkovia

Oreganový olej sa lisuje za studena z oregana, ktoré sa v sušenom stave používa aj ako korenina. Táto rastlina sa prirodzene vyskytuje v Stredomorí a je silne aromatická. Olej z nej bol hojne využívaný aj v liečiteľstve starších generácií a to najmä v súvislosti s podporou trávenia, ale aj dýchania a tiež funkcie kĺbov. No jeho použitie sa viaže najmä s bojom proti plesniam, či už tým viditeľným – na povrchu tela, alebo tým neviditeľným, no o to nebezpečnejším – vo vnútri organizmu.

V súvislosti s oreganovým olejom bolo vykonaných viac ako 30 štúdií. Výsledky jednoznačne potvrdzujú, že vďaka svojmu zloženiu a účinnej látke carvacrol dokáže zabíjať celý rad nebezpečných mikroorganizmov, vrátane bakteriálnych a najmä plesňových pôvodcov ochorení.


Mohlo by vás zaujímať: Ľanový olej: Elixír, ktorý chráni pred rakovinou a pomáha pri chudnutí


Alternatíva antibiotík

Preukázalo sa, že v niektorých prípadoch kvasinkových ochorení je dokonca lepší ako antibiotikum a to už pri relatívne nízkych dávkach. Rovnako bolo dokázané, že dokáže lepšie účinkovať proti radu baktérií Staphylococcus a dokonca omnoho viac ako antibiotiká (penicilín, streptomycín a vankomycín). Preto môže predstavovať účinnú liečbu proti baktériám rezistentným na antibiotiká. Vyliečiť sa mu podarilo 19 z 25 skúmaných bakteriálnych kmeňov a ďalšie 4 vykazovali veľmi priaznivé výsledky.

Čo tento poklad obsahuje?

Oreganový olej sa skladá z niekoľkých blahodárne pôsobiacich zložiek, napríklad esenciálnych olejov (karvakrol, thymol, borneol), kyseliny rozmarínovej, terpenoidov, sterolov, vitamínu A a C, ako aj flavonoidov. Je silným a účinným antioxidantom, čo znamená, že chráni vaše bunky pred voľnými radikálmi aj pred rakovinou.

Oreganový olej pomáha aj pri:

  • žalúdočných problémoch
  • problémoch so žlčníkom
  • pri infekčných hnačkách, ale aj pri zápche
  • kožných problémoch (ekzémy, lupienka, akné, bradavice, kožné plesne)
  • infekciách dýchacích ciest
  • zápale stredného ucha
  • alergii, či astme
  • podpornej liečbe Helicobactera pylori

Mohlo by vás zaujímať: Všestranný pupalkový olej: Bojuje proti starnutiu, impotencii aj Alzheimerovi


Jeho použitie je vnútorné aj vonkajšie

Dávkovanie sa obvykle odporúča dvakrát denne po pol kávovej lyžičky ráno a večer. Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a tiež deti. Je však odporúčaný napríklad aj na aromaterapiu. Nevýhodou môže byť len jeho vyššia cena. Jedna fľaštička so 100 ml tohto oleja vás vyjde až na 18,- EUR alebo aj viac.


Aké máte skúsenosti s používaním oreganového oleja? Podeľte sa o svoje názory s ostatnými čitateľmi v diskusii a získajte víkendový pobyt alebo inú z cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platnú emailovú adresu.

Zdroj: oreganooil.co.uk, oreganooil.co.uk, Nela
Odporúčame