Dajte zbohom padaniu vlasov: Vedci objavili prírodnú látku, vďaka ktorej budú husté a zdravé

Žena v kúpeľni.

Krásne vlasy zdvihnú náladu aj sebavedomie každej žene. (Zdroj foto: Getty Images)

Vlasy sú koruna krásy a najmä ženy si dávajú na starostlivosti o ne mimoriadne záležať. O to väčšiu pozornosť venujú ich vypadávaniu. Ak vás tento problém niekedy trápil, určite ste vyskúšali mnoho rôznych šampónov a prípravkov, ktoré mali pomôcť. Vedci však objavili prírodnú látku, ktorá by mala tento problém naozaj vyriešiť.

Novinka priamo z prírody

Už pred storočiami vedeli liečitelia o účinkoch bazalky, ktorá má silné antioxidačné, antibakteriálne, antivírusové i protizápalové vlastnosti. V minulosti sa používala aj pri liečbe problémov s vlasmi a pleťou, preto sa stala predmetom skúmania aj pre odborníkov. Výsledkom je RootBioTec – nová účinná látka, ktorá sa používa na produkciu veľkého množstva cenných sekundárnych metabolitov bazalky.

Táto látka podľa odborníkov podporuje rast plnších a hustejších vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu. Nový objav sa tak rýchlo stal trendom vo vlasovej kozmetike. „Hlavnou výhodou je, že ide o prírodnú látku, ktorá je mimoriadne účinná. Podľa štúdie dokázala napríklad znížiť vypadávanie vlasov za dva mesiace o 31 %,“ vysvetľuje Albert Bundala z firmy Panakeia, v ktorej sa aj na základe týchto výhod rozhodli vytvoriť špeciálny rad vlasovej kozmetiky s obsahom RootBioTec.

Problém, ktorý trápi mnoho ľudí

V rodinnej firme Panakeia tvoria prírodnú kozmetiku, ktorá dokáže pomôcť s rôznymi problémami. Práve vypadávanie vlasov bolo jedným z tých, na ktoré sa sťažovalo množstvo ľudí. „Otázky na pomoc s vypadávaním vlasov sme dostávali počas celého obdobia koronavírusu, a hoci sme mali v ponuke podobný prípravok, hľadali sme ešte účinnejšiu alternatívu,“ vysvetľuje Albert Bundala.

Keď objavili prírodnú novinku, v ktorej prospech hovorila nielen teória, ale aj vedecká štúdia a reálne skúsenosti ľudí, bolo rozhodnuté. Vytvorili šampón a vlasovú kúru, ktorá pomôže a zastaví vypadávanie vlasov Regebasil. Pre čo najlepšie výsledky oba výrobky obsahujú maximum účinnej látky RootBioTec. Samozrejme, kúra zaberá len v prípade, že vlasové folikuly sú stále schopné produkovať vlasy.

Sérum Regebasil môže zachrániť hrivu aj vám. (Zdroj foto: Panakeia)

Zlepšenie stavu už o mesiac

Špeciálna vlasová kúra Regebasil pomáha v boji proti vypadávajúcim či tenkým a lámavým vlasom. Okrem ekologickej účinnej látky RootBioTec obsahuje aj extrakt z bazalky, kofeín, olej z čiernej rasce či arganový olej. „Kofeín zlepšuje prekrvenie hlavy tým, že stimuluje prísun kyslíka ku korienkom vlasov, a starostlivo sme vybrali aj vzácne oleje, ktoré podporujú rast vlasov a zanechávajú ich krásne, hebké a lesklé,“ vysvetľuje Albert Bundala.

Vlasovú kúru Regebasil by ste mali používať dva mesiace a tomu v Panakeia prispôsobili aj veľkosť balenia svojej novinky. Nanášať na vlasy by sa mala trikrát do týždňa. „Používanie kúry Regebasil je naozaj jednoduché. Prípravok stačí naniesť na vlasovú pokožku a po tridsiatich minútach vlasy umyť.“ Podľa štúdie sa už pri mesačnom používaní látky RootBioTec znížilo vypadávanie vlasov o 26 %. Bonusom navyše je aj výrazné zlepšenie kvality i lesku vlasov.

Dvojitá starostlivosť

Aby ste maximalizovali účinok, je vhodné podporiť svoju snahu o krásne a husté vlasy aj šampónom s RootBioTec. Šampón obsahuje okrem účinnej látky, ktorá zatočí s vypadávaním vlasov, aj vzácne oleje či vitamín E. „Ten ochraňuje korienky a arganový olej zasa napríklad vlasy hydratuje, vráti im pružnosť a ochráni ich pred UV žiarením,“ dodáva Albert Bundala. Všetky vzácne oleje, ktoré v prípravkoch použili, sú pritom od overených dodávateľov.

Napriek tomu, že unikátny šampón aj vlasová kúra sú v ponuke len krátko, o pozitívnu skúsenosť sa už podelilo viacero zákazníkov. „Už po prvých použitiach cítili, že vlasy boli jemné, hebké a krásne sa leskli.“

VYSKÚŠAJTE VLASOVÚ KOZMETIKU REGEBASIL AJ VY!

Sérum Regebasil stačí používať 3 krát za týždeň.

Advertoriál pripravený v spolupráci s Panakeia.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame