Výrazné pery oživia vašu tvár: Treba však vedieť, ako na to

Naružované pery

thinkstockphotos.com

Videli ste po ulici chodiť ženy s výrazne nalíčenými perami a v tichosti ste im závideli, že aj so sýto červeným rúžom vyzerali prirodzene? Pridajte sa k nim a noste vaše obľúbené odtiene s gráciou. Nevynechajte potrebnú zvláčňujúcu starostlivosť, zvoľte odtieň najvhodnejší k farbe vašich vlasov a k pleti, kúpte si kvalitný štetec a najmä nezabudnite, že menej je niekedy viac.

Menej je niekedy viac

Jedným zo základných pravidiel pri nosení výrazne nalíčených pier je, že oči majú byť namaľované jemne. Ak sa rozhodnete pre sýtu farbu rúžu, na oči použite len špirálu, prípadne v malom množstve očný tieň neutrálnej farby. Rozhodne sa vyhnite tmavému orámovaniu očí  očnou linkou či ceruzkou na oči. Keď sú vaše oči bez silnejšieho mejkapu nevýrazné, uprednostnite ich líčenie pred sýtym rúžom na perách.

Pripravte tvár a pery na sýtu farbu rúžu

Výrazný rúž akejkoľvek farby pritiahne pozornosť na všetky nedokonalosti na vašej tvári, špeciálne v oblasti pier a na nich. Najprv teda použite píling na tvár, ktorým si jemne prejdite aj cez pery, aby ste odstránili suchú pokožku. Ak máte píling s veľkými zrniečkami, ktorý by vaše pery poškriabal, zoberte si zubnú kefku a radšej ich ňou premasírujte. Na tvár naneste denný krém prípadne mejkap, aby ste zjednotili farbu pleti.

Pred nanesením rúžu je dobré vytvoriť podkladovú vrstvu, ktorá zjednotí štruktúru pier, vyhladí ich povrch a zafixujú farbu rúžu na perách. Použite na to hydratačný denný krém (namažte si ho na pery, nechajte pôsobiť 10 minút a potom zvyšok utrite vatovým tampónom na odličovanie alebo papierovou vreckovkou), balzam na pery, ktorý nezanecháva mastný povrch alebo podkladovú bázu pod rúž, ktorá je priamo určená na vyhladenie nedokonalostí pier.

Ak sa bojíte, že vám rúž nebude držať len na perách, ale zamaže aj pokožku okolo nich, pred nanesením rúžu natrite na pokožku okolo úst podkladovú bázu pod mejkap, prípadne si pretrite pery jemnou vrstvou mejkapu alebo púdru.


Mohlo by vás zaujať: Suché pery, pokožka či lupiny: Skúste domáce recepty, ktoré vás „vyhladia“!


S kontúrovacou ceruzkou opatrne

Ak chcete použiť kontúrovaciu ceruzku na okraj vašich pier, nájdite rovnaký odtieň, aký má váš rúž, maximálne o jeden odtieň tmavšiu. Väčší rozdiel v odtieni pôsobí neprirodzene a staromódne. Navyše, pri používaní ceruzky musíte dávať pozor, aby ste mali po celom obvode pier rovnako širokú líniu, aby ste nepresiahli šírku pier a aby ste presne obkreslili ich tvar. Kontúrovacia ceruzka musí mať čo najšpicatejší hrot, aby ste kreslili iba tam, kde je to potrebné. Jej používanie je teda pomerne náročné.

Môžete použiť trik profesionálnych maskérov celebrít. Tí síce vytvoria obrubu pier kontúrovacou ceruzkou, avšak aby sa vyhli problému s rozdielnosťou farieb ceruzky a rúža, prípadne rozmazaniu ceruzky mimo pier, vyplnia ňou celé pery. Vonkajší okraj pier zvýraznite (podľa potreby) hrotom ceruzky, potom ju šikmo oprite o peru a vymaľujte od stredu až ku krajom. Keď potom nanesiete vrstvu rúžu, pery popritláčajte o seba, aby sa rúž a ceruzka spojili do jednej textúry.

Nenanášajte rúž priamo z tyčinky

Najprirodzenejší vzhľad nadobudnú vaše narúžované pery, ak na nanesenie rúžu použijete prst alebo štetec. Potrite si prst o rúž tak, aby vám na ňom zostala jemná vrstva a jemne ho opierajte v bodoch o peru. Zo začiatku vám budú na pere vznikať bodky, ktoré sa časom zjednotia. Neťahajte prstom po pere akoby ste simulovali ťah rúžom. Ak si nechcete špiniť ruky, zoberte si štetec, oprite ho o rúž, zotrite ním jemnú vrstvu a maľujte pery. Postupujte od vrchnej pery zo stredu ku kraju, opäť oprite štetec o rúž a pokračujte na opačnú stranu. Vrchnou perou sa začína preto, že je zvyčajne menšia ako spodná pera. Aby ste dosiahli efekt plných pier, musíte tej užšej venovať viac pozornosti a prispôsobiť množstvo rúžu na vrchnej pere množstvu použitému na spodnej. Inak by spodná pera pôsobila ťažko (ovísajúco).


Mohlo by vás zaujať: Zubná pasta ako pomocník v domácnosti: Využijete ju v celom príbytku


Zafixujte rúž púdrom

Sýta farba rúžu vám vydrží na perách dlhšie ak ho po nanesení usušíte papierovou servítkou (stačí jemne pritlačiť o pery) a zafixujete vrstvou bezfarebného púdru. Rovnako dobré je naniesť miesto púdru vrstvu balzamu na pery, ktorý nezanecháva mastný film. Ten nanesiete prstom, ktorým ste aplikovali rúž alebo štetcom, rovnakým postupom ako v prípade rúžu.

Úzke pery opticky zväčšíte priesvitným leskom

Ak sú vaše pery príliš úzke, výrazné červené, hnedé či ružové odtiene na nich zrejme nebudú vyzerať pekne. Môžete ich však vyskúšať, ak ich zväčšíte priesvitným leskom na pery. Trik je v tom neroztierať lesk po celej dĺžke pier, ale dať dve malé kvapky lesku do ich stredu a pery len stlačiť dokopy. Vznikne tak malá vypuklá vrstva navyše, ktorá bude pôsobiť, akoby ste pery mierne našpúlili pripravená na bozk.


Mohlo by vás zaujať: Zázrak menom med: Pre lepší spánok, mladistvý vzhľad pleti aj proti kašľu


Dôležitý je správny odtieň

To, aký odtieň rúžu na vás vynikne najlepšie, závisí od farby vašej pokožky a tiež od farby vlasov.

  • Ak máte blond vlasy a vaša pokožka je bledá (studený tón pleti), používajte jasný červený alebo ohnivo červený odtieň rúžu.
  • Ak je vaša pokožka tmavšia (teplý tón pleti), budú sa vám hodiť červené odtiene s prímesou ružovej.
  • Hnedé vlasy a bledá pokožka sú vhodná kombinácia pre vínové, burgundské a krvavo červené odtiene rúžov.
  • Tmavšia pokožka a hnedé vlasy si vyžadujú tehlovo červené a rubínové odtiene.
  • Ryšavky s bledou pokožkou sú najkrajšie s oranžovo-červenými odtieňmi rúžu, tie s tmavšou pleťou naopak s ohnivo-červenými tónmi a s hnedými podtónmi rúžov.
  • Ak máte čierne vlasy a bielu pleť ako Snehulienka, správnou voľbou pre vás sú sýte červené rúže s oranžovými podtónmi.
  • Pre čiernovlásky s tmavšou pleťou sú vhodné malinové a burgundské červené odtiene.

Nebojte sa experimentovať

Ak kozmetické firmy ešte nenamiešali odtieň rúžu podľa vášho gusta, zoberte dva, ktoré máte doma, štetec a miešajte ich dovtedy, kým vaše pery nebudú žiariť šťastím.


Ako sa snažíte skrášlovať a zvýrazňovať svoje pery vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Zuzana Čapčíková
Odporúčame