Vyťažte z tekvicovej sezóny maximum: Úrodu nemusíte dávať len do hrnca, pomôže vám aj v inej oblasti!

Skvelo funguje aj ako výživná plodina v beauty oblasti (Zdroj: Freepik/azerbaijan_stockers)

Aktuálne prebiehajúca sezóna tekvíc sa postupne chýli ku koncu. Hoci tekvice neodmysliteľne patria k jeseni, je ľahké sa nimi presýtiť. Ak vám už nechce ísť tekvicový prívarok alebo koláč, pečená tekvica, či tekvicová polievka dolu krkom, a aj na zimu ste už zavarili a uskladnili slušné množstvo, máme pre vás nápad, ako sa dá ešte úroda spracovať.

Nepotešte iba bruško

Tekvica je super, o tom niet pochýb. Okrem toho, že je chutná, je aj veľmi zdravá. Má v sebe mnoho látok, ktoré by bolo škoda nevyužiť aj inak, než len v kuchyni. Ak vás už príprava na xy spôsobov omrzela, skúste tekvicu využiť aj v inej sfére, než je varenie či pečenie.

Skvelo funguje aj ako výživná plodina v beauty oblasti. Použite ju ako súčasť pleťovej či vlasovej masky. Rozhodne neoľutujete!

V čom spočíva zázrak?

O benefitoch, ktoré prináša konzumácia už iste viete. Keďže tento zázrak funguje pri vnútornom užívaní, nemôže byť nič zlé ani na tom vonkajšom.

Tekvica má schopnosť bojovať proti toxínom, a zároveň dodáva telu všetko potrebné. Obsahuje mnoho minerálov, ako napríklad mangán, zinok či draslík, a vitamínov, ktoré majú dobrý vplyv aj na zdravie pleti. Zdravú pokožku vám zaručia najmä vitamíny B skupiny, ale aj Cčko či Ečko, ktorých je v tekvici požehnane.

Pripravte si vlasovú kúru

Aj napriek svojej zaužívanej vlasovej rutine by ste mali z času na čas siahnuť po niečom prírodnom. Čisté prírodné ingrediencie dokážu s vlasmi zázraky! Základom pre kúru na vlasy je rozmixovaná tekvicová dužina. Budete potrebovať menšiu šálku tekvicového pyré, ktoré zmiešate s dvoma lyžicami bieleho jogurtu a medom.

Premiešanú zmes naneste na mokré vlasy. Masku nechajte pôsobiť aspoň pol hodinu. Pre lepší účinok použite potravinovú fóliu, mikroténové vrecko, alebo kúpaciu čiapku, kam vlasy vložíte. Vlasy následne umyte šampónom bežným spôsobom.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Recept na dnes: Krémové tekvicové karí sa stane obľúbenou jesennou večerou a zmizne zo stola za okamih!

Doprajte výživu aj pokožke

Ak si pripravíte masku z tekvicového pyré a ďalších prospešných ingrediencií, nielenže si pleť naboostujete vitamínmi, ale tiež zabránite aj predčasnému starnutiu pokožky.

Môžete použiť podobnú receptúru ako pri vlasovej maske, no taktiež môžete aj experimentovať. Pridajte k tekvici kyslú smotanu a jablčný ocot, čím si zaistíte hladkú pleť bez prebytočného mazu. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a následne zmyte.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame