Využívajte internet naplno: Môže vám ušetriť kopu času aj peňazí!

dell

sita

Veľká väčšina ľudí už dnes využíva tento svetový fenomén. V prípade kvalitného a cenovo výhodného pripojenia je to jeden z nástrojov, ktorý nám môže pri šetrení výrazne pomôcť.

Bankovanie cez internet

Prevody peňazí, či zaplatenie faktúr a rôznych účtov v priebehu pár sekúnd vybavíte cez internet a okrem množstva ušetreného času (vyčkávania na pošte či v banke) získate k dobru aj nižšie poplatky za realizáciu.

Telefonovanie zadarmo

Poznáte program Skype? Táto internetová služba umožňuje užívateľom telefonovať (v prípade použitia webkamery aj vidieť) s priateľmi, rodinou a známymi z celého sveta. Samozrejme je to všetko grátis a bez akýchkoľvek časových obmedzení. K bežnej PC zostave s pripojením na internet stačí zaobstarať slúchadlá s mikrofónom a je to. Ak máte notebook ss vbudovaným mikrofónom, nepotrebujete ani to. Horibilné sumy za váš mesačný paušál sa tak stanú minulosťou.


Mohlo by vás zaujímať: Vysoké účty za teplo? S našimi tipmi ušetríte


Lacnejšie nákupy

Skúšali ste už nakupovať cez internet? Vo vyhľadávači ľahko nájdete produkt v aktuálne najvýhodnejšej trhovej cene, a tak z pohodlia domova môžete ušetriť aj 20 percent z toho, čo by ste za nákupy utratili v obchodoch. ,,Svoj obľúbený parfum si kupujem už roky v klasickej parfumérií. Keď mi ho dcéra pred mesiacom kúpila cez internetový obchod o 30 percent lacnejšie, pochopila som, že takto musím začať nakupovať aj ja. Nie som taká bohatá, aby som si to mohla dovoliť ignorovať,“ hovorí Jana (56). Vždy však myslite na to, že aj dodanie takto zakúpeného tovaru niečo stojí a pri výpočte konečnej ceny s tým musíme kalkulovať.

Zľavové portály

Ešte stále máte pred nimi tak trochu strach? Nebojte sa, za pokus to stojí. Vďaka kupónom, ktoré si cez ne kúpite, môžete vyskúšať nové reštaurácie, hotely a množstvo iných služieb či tovarov. Nedajte sa však zlákať mnohými akciami naraz. Ich trvanie je zväčša obmedzené a ak by ste kupóny nestačili minúť, dosiahnete pravý opak šetrenia.


Mohlo by vás zaujímať: Platíte priveľa za energie? Možno robíte tieto chyby!


Internetové aukcie

Vďaka nákupom na internetových aukciách či v bazároch môžete ušetriť  celkom slušnú sumu peňazí. „Párkrát som kúpil manželke úplne nové knihy, ktoré stáli v obchode 7-8 eur za 2 eurá plus poštovné 1,40 eur. To je celkom dobrý biznis, aj keď treba platiť prevodom vopred, takže vzťah predávajúci – kupujúci je založený aj na dôvere,“ hovorí Marián (58). Ak máte dostatok času, môžete vyskúšať aj opačnú stranu a stať sa predávajúcim. Niektoré stránky vyžadujú, aby ste si kúpili balík aukcií vopred a tak môže byť nutná malá počiatočná investícia. Milióny síce predajom svojich vecí asi nezarobíte, ale je to lepšie ako si nechať  nové, ale nepoužívané veci trčať v skrini.

Zdroj: sita, sita, Rony
Odporúčame