Vyvolávanie duchov fascinuje mnohých: Zistite o ňom viac

Ouija tabuľka

wikipedia.org/Mijail0711

O vyvolávaní duchov už počul istotne každý z vás. Ide len o nevinnú zábavku bez dôsledkov, alebo o niečo, čoho by sme sa mali báť? Každý berie vyvolávanie inak, niekto s plnou vážnosťou, a niekto mu neprikladá ani trochu dôležitosti.

Ducha môžete mať aj vo svojej domácnosti. Najčastejšie sa vyskytujú na miestach spojených s nejakou tragickou udalosťou ako sú cintoríny, miesta tuhých bojov, či dopravných nehôd. V blízkosti takýchto miest je oveľa vyššia pravdepodobnosť spozorovania nevysvetliteľných javov.

Aké pocity vzbudzuje duch?

Prítomnosť ducha môžete aj vycítiť. Nemusíte mať hneď videnia siluet prechádzajúcich cez steny. Môžu ich však vidieť napríklad domáci miláčikovia. Psy či mačky sa zvyknú nezúčastnene dívať na jedno miesto a v takom prípade je možné, že hľadia na ducha. Prípadne ak nechce zviera vstúpiť do miestnosti, možno v nej už niekto je. Medzi typické príznaky patrí padanie predmetov, náhly pokles teploty, pocit, ako keby ste prešli cez pavučinu.


Mohlo by vás zaujať: Tajomná Sibyla, ktorá poznala budúcnosť: Ktoré z jej predpovedí sa už naplnili?


Vyvolávanie duchov nie je zábava

S takýmto duchom môžete nadviazať kontakt. A nielen s ním. Vyvolávanie duchov sa hlavne v západnom svete stalo zábavkou mladých, predovšetkým v Amerike. Je však ľahkovážny prístup na mieste?

Určite nie. Mnoho duchov človeku nechce ublížiť, no nájdu sa aj tí zlí. Hľadajú vstupnú bránu do tohto sveta, aby sa niekomu pomstili. Touto vstupnou bránou môže byť práve jeho vyvolanie. Obľúbenou pomôckou pri vyvolávaní duchov je takzvaná Ouija tabuľka. Je na nej celá abeceda, všetky písmená aj čísla. Okrem toho obsahuje aj frázy na privítanie, rozlúčenie, možnosť odpovede áno, nie, neviem a nemôžem odpovedať. Druhou súčasťou je šípka. Oboje je najčastejšie vytvorené z dreva a takúto tabuľku si môžete zhotoviť aj doma. Či to naozaj chcete je už len na vás.

Tabuľka sa používa na seansách, po vyvolaní ducha začína komunikovať so zúčastnenými. Niekto chytí šípku, kladie otázky a cíti, ako sa chce šípka sama pohnúť. Tí, ktorí šípku držia, by sa mali poddať a duch tak môže komunikovať so svetom živých. Môžete sa ho pýtať na všetko, čo vás zaujíma. Teda ak sa podarí kontakt nadviazať.

Tisícročná pomôcka

Ouija tabuľka má korene svojho vzniku už v 11. storočí. V jej strede bol otvor na ceruzku a duchovia mohli svoje odkazy priamo zapisovať. Znovuzrodenia sa dočkala až v 19. storočí, kedy ju vylepšil muž menom Elijah Bond. Aj keď ju mnohí považovali za hračku, mali pred ňou istý rešpekt. Najobľúbenejšou sa stala počas svetových vojen, kedy obavy a všadeprítomná smrť nútili ľudí zamýšľať sa nad tým, čo je na druhej strane. A táto tabuľka im to mohla odhaliť.

O najväčší rozmach tabuľky sa zaslúžil Isaac Fuld, ktorý začal tabuľku masovo vyrábať. Ľudia ju považovali ako istý druh telefónu do záhrobia, vďaka ktorému sa kedykoľvek mohli spojiť s kýmkoľvek mŕtvym. Pán Fuld nepovažoval tabuľku len za hračku, ale za vedecký nástroj. Roku 1960 však firma na výrobu tabuliek získala nového vlastníka a výroba sa zastavila.


Mohlo by vás zaujať: Baba Vanga či Spiaci prorok: Čo prezradili o našej budúcnosti?


Je to bezpečné?

Bez ohľadu na to, či na duchov veríte alebo nie, sú tu isté riziká. Hovoria o nich predovšetkým tí, ktorí už majú s vyvolávaním duchov skúsenosti. Jedným z rizík je to, že nemusíte vyvolať len ducha, ale aj inú nebezpečnú bytosť alebo zlého ducha. S tým súvisí ďalšie riziko, posadnutie zlým duchom. Takýto duch si vyberá psychicky slabšie osobnosti a postupne ich začína meniť na niečo iné. Proces posadnutia môže skončiť až tragicky, napríklad samovraždou. Po vyvolávaní ducha ho musíte poslať nazad do ríše mŕtvych. Keďže ste na seanse viacerí, môžete byť hocijako odhodlaní, ale ak je medzi vami jeden slabší článok, môžu nastať problémy. Zaujímavé je, že aj mnoho ľudí, ktorí sa zúčastnili exorcizmu, majú jedno spoločné, niekedy dávno experimentovali s vyvolávaním duchov.

Svet duchov – pre niekoho tajomná komnata, pre iného zas len vymyslené príhody. O tom, či je svet duchov skutočný alebo nie, sa vedú už dlho polemiky, no je tu mnoho nevysvetliteľných záležitostí. Faktom však je, že každý jeden z nás raz pravdu sám spozná – tak načo sa ponáhľať?


Máte vlastné skúsenosti s vyvolávaním duchov? Napíšte ich ostatným čitateľom v diskusii. 

Zdroj: wikipedia.org/Mijail0711, wikipedia.org/Mijail0711, David
Odporúčame