Zastavte čas a relaxujte: Špeciálne pobyty pre ľudí nad 55 rokov sú tu aj pre vás

Kúpele

spa-sliac.sk

Ani zimné obdobie nie je dôvodom, aby ste sedeli doma so založenými rukami. Je to príležitosť, aby ste si dopriali čas pre seba a aktívnou činnosťou zabránili nežiaducim účinkom procesu starnutia. Pozývame vás za zdravím a relaxom – uľaviť kĺbom od záťaže, odplaviť stres, rozhýbať organizmus a tešiť sa. Môžete športovať, v prírode či fitnescentrách posilňovať a tvarovať si postavu, alebo sa nechať hladiť teplou vodou v bazéne, rozmaznávať masážami a vychutnávať účinky rôznych olejčekov, či nadväzovať nové priateľstvá.

Na Slovensku je veľa pekných miest, kde si môžete užívať dary prírody, dopriať oddych telu, mysli aj duši. Zaslúžený odpočinok je tu a nadišiel čas, aby ste sa venovali sami sebe – aspoň pár dní či týždňov v roku. Odložte každodenné starosti a pokojne naberajte nové sily a potrebný elán do života.

V súčasnosti čoraz viac subjektov vychádza v ústrety občanom 55+ a pripravuje pre nich cielené rekondičné či relaxačné pobyty. Takisto viaceré kúpeľné zariadenia poskytujú svoje služby za zvýhodnených cenových podmienok práve pre uvedenú vekovú kategóriu. Závisí len od vás ako sa rozhodnete, čomu dáte v rámci aktívneho odpočinku prednosť. Vybrali sme pre vás pár tipov a zistili orientačné ceny a služby, ktoré môžete využiť a tak prispieť k zaktivovaniu vášho zdravia.


Mohlo by vás zaujímať: Oddych, relax a zábava pre seniorov: Štát vám pri platení dovolenky pomôže


Sliač

www.spa-sliac.sk

celoročná ponuka seniorských pobytov

Dopravné spojenie: vlakové, autobusové

Zaujímavosti v okolí: ranogotický rímsko-katolícky kostol sv. Mikuláša z 13. storočia v časti Hájniky; pôvodný ranorenesančný kaštieľ zemianskeho rodu Bezeghovcov z 15. storočia; Tri duby – golf; soľná jaskyňa; Zvolen; Zvolenský hrad; blízke obce: Očová, Zvolenská Slatina, Sielnica, Lešť

Cena je za jednu noc pri minimálnej dĺžke pobytu 7 dní, zľava pre klienta nad 55 rokov, ZŤP a pre klienta kúpeľov vo výške 5 % okrem odborných lekárskych vyšetrení. Zahŕňa ubytovanie, stravovanie – polpenzia (možnosť doplatiť k plnej penzii +5,50 eur/deň), liečebné procedúry.

  • mimo sezóny

1-lôžková izba 31 €

2-lôžková izba 30 €

  • hlavná sezóna

1-lôžková izba 33 €

2-lôžková izba 32 €


Mohlo by vás zaujímať: Máte nad 55 rokov a chcete ísť lacno do Španielska? Prezradíme vám, ako!


Nimnica

www.kúpelenimnica.sk

Dopravné spojenie: vlakové, autobusové

Zaujímavosti v okolí: hrady: Považský hrad, Lednica, Vršatec, Ilava, Košeca, Hričov; vrch Holiš (533 m n.m.) s nádherným kruhovým výhľadom na priehradu, obce Milochov, Nimnica, Nosice, Púchov a pohoria Kľak, Strážov, Vršatec; dolina Cerov; Náučný chodník Milochov a Žiar

Relaxačný pobyt

  • mimo sezóny: 1- a 2-lôžková izba 130 €
  • hlavná sezóna: 1- a 2-lôžková izba 141 €

Cena zahŕňa: ubytovanie 5 nocí, celodenné stravovanie 5 dní, 8 procedúr za pobyt, vstupnú konzultáciu s lekárom, stálu lekársku službu.

Liečebný pobyt

  • mimo sezóny: 1- a 2-lôžková izba 148 €
  • hlavná sezóna: 1- a 2-lôžková izba 158 €

Cena zahŕňa: ubytovanie 5 nocí, celodenné stravovanie 5 dní, 3 procedúry denne, vstupné lekárske vyšetrenie, stálu lekársku službu.

V oboch typoch pobytu treba k cene pripočítať kúpeľný poplatok 0,50€/noc.


Mohlo by vás zaujímať: Lyžovačka na Slovensku: Ktoré stredisko si tento rok vyberiete vy?


Štrbské Pleso (Sorea)

lyžovačka, relax, regenerácia

Dopravné spojenie s prestupom: vlakové, autobusové

Zaujímavosti v okolí: Štrbské pleso, Podbanské, Vyšné Hágy, Štrba, lyžiarsky areál v ústí Mlynickej doliny

Wellness pobyt

Cena sa pohybuje v rozpätí 129 – 160 € v závislosti od termínu pobytu. Cena zahŕňa: 4 x ubytovanie v jedno alebo dvojlôžkovej izbe, 4 x polpenziu, neobmedzený vstup do Wellness sveta, 1 x 25-minútovú uvoľňujúcu masáž, Skibus z hotela až k lyžiarskym vlekom, parkovanie pred hotelom, wifi.

Classic pobyt

Cena sa pohybuje v rozpätí 105 – 136 € v závislosti od termínu pobytu; k cene treba pripočítať daň z ubytovania vo výške 1 euro/deň. Cena zahŕňa: 4 x ubytovanie v jedno alebo dvojlôžkovej izbe, 4 x polpenziu, 1 x vstup do Wellness sveta, Skibus z hotela až k lyžiarskym vlekom, parkovanie pred hotelom, wifi.

Tatranské Matliare (Sorea)

jedno z najkrajších a najtichších miest vo VT

Dopravné spojenie s prestupom: vlakové, autobusové

Zaujímavosti v okolí: Tatranská Lomnica, Tatranská Kotlina, národná prírodná rezervácia Pramenište, dolina Biela voda, Zelené pleso, Jahňací štít

Ubytovanie: 90 – 112 € v závislosti od termínu pobytu. Cena zahŕňa: 4 x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe, 4 x polpenziu, vstup do hotelového bazéna, nestrážené parkovanie pred hotelom.


Mohlo by vás zaujímať: Nemáte čas alebo peniaze na pobyt pri mori? Vyskúšajte soľnú jaskyňu


Tatranská Lomnica (Sorea)

bezbariérový vstup a izby

Dopravné spojenie s prestupom: vlakové, autobusové

Zaujímavosti v okolí: Smokovec, kabínková lanovka na Skalnaté pleso, visutá lanovka na Lomnický štít, múzeum Tatranského národného parku, bobová dráha na Slnečnej lúke

Ubytovanie: 28,50 – 31,00 € v závislosti od termínu pobytu, ceny sú za jednu noc pri minimálnej dĺžke pobytu 4 dni, ŤZP a osoby nad 70 rokov sú oslobodené od miestnej dane. Cena zahŕňa ubytovanie a polpenziu.

Jasná (Sorea)

turisticko-športové centrum zimnej i letnej rekreácie, najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku

Dopravné spojenie s prestupom: vlakové, autobusové

Zaujímavosti v okolí: Záhradky, Priehyba, Luková, Chopok, Otupné, Srdiečko

Ubytovanie: 116 – 140 € v závislosti od termínu pobytu. Cena zahŕňa: 4 x ubytovanie, 4 x polpenziu, 1 x vstup do sauny, neobmedzený vstup do bazénu s termálnou vodou.


Mohlo by vás zaujímať: Vyberte sa s batohom po Slovensku: Tieto miesta treba vidieť!


Červený kláštor

www.kupeleck.sk

Dopravné spojenie s prestupom: vlakové, autobusové

Zaujímavosti v okolí: múzeum Červený Kláštor, Pieninský národný park, Prielom Dunajca, Haligovce

Ubytovanie: 186 – 236 € v závislosti od typu ubytovania. Cena zahŕňa: 5 x ubytovanie s polpenziou, 5 x individuálnu procedúru za pobyt, zapožičanie trekingových palíc, wifi, parkovné, požičovňu kníh. Cena nezahŕňa miestnu daň za ubytovanie 0,50 eur/deň.

Piešťany (Sorea)

Dopravné spojenie: vlak, autobus

Zaujímavosti v okolí: kaplnka Božského Srdca Ježišovho, Kolonádový most, Napoleonské kúpele, storočný secesný hotel Thermia Palace, Balneologické múzeum, hradisko Kostolec

Ubytovanie: 155 – 262 € v závislosti od typu ubytovania. Cena zahŕňa: 5/6 ubytovanie s polpenziou a ďalšie služby podľa typu zariadenia.


Absolvovali ste už niekedy niektorý zo spomínaných rekreačných pobytov? Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: spa-sliac.sk, spa-sliac.sk, Viola
Odporúčame