Zázračný elektrický bicykel: Bude šlapať za vás!

bicykel

sita

Netvárte sa, že bicyklovanie je od istého veku vhodné iba doma v obývačke na stacionári. Prestaňte sa vyhovárať na vek a vychutnajte si vietor vo vlasoch na elektrickom bicykli!

Na prvý pohľad nie je medzi obyčajným a elektrickým bicyklom žiaden rozdiel. Jediné, čo ho prezradí je to, že na ňom prejdete omnoho dlhšie trasy a to bez námahy a červene v lícach. Bicyklovanie tak bude pre vás opäť príjemným pohybom ako za mlada. Počas teplejších dní ho môžeme použiť aj ako pohodlný spôsob, ako sa dostať do práce. Popri tom ešte aj ušetríte na lístkoch na MHD alebo peniaze na benzín. Na jeho obsluhu nepotrebujete ani vodičský preukaz a v meste ani prilbu. Elektrické bicykle sú legálnym dopravným prostriedkom, s ktorým môžete jazdiť po chodníku, po ceste a cyklotrase (na rozdiel od motorky). Nemusíte mať strach ani z väčšej vzdialenosti. Šťastné dorazenie do cieľa je totiž poistené elektrinou.

Tátoš na mieru

Ak sa rozhodnete vymeniť obyčajný bicykel za elektrický, máte podľa Ratka Sudeckého zo združenia e-bike.sk viacero možností. Jednou je kúpiť si hotový elektrický bicykel a druhá nechať si elektrifikovať ten svoj. Pri tej druhej si môžete nechať vyrobiť e-bike jednoducho ma mieru podľa toho, či chcete zdolávať kopce alebo rovinu. Rozhodujúca ja aj vaša váha a rýchlosť, ktorou chcete jazdiť. No a v neposlednom rade aj zdravotný stav.

Nordic walking: Radosť z chôdze o paličkách

Srdiečko si treba šetriť

Ľudia so slabým srdcom vedia veľmi dobre, že prehnaný pohyb im môže byť osudným. Takže námaha v podobe boja so silným protivetrom, či zopár kopcami na ceste do cieľa väčšinu z nich od bicyklovania nadobro odradí. Napriek tomu však sú možnosti, ako si aj oni môžu vychutnať rodinné výlety na bicykli. Motor v kolese spolu s batériou pod bicyklovým nosičom vás pred prílišnou námahou dokážu ochrániť. Pomôžu vám zdolať náročné úseky, ako aj diaľkový rekord. Pokojne sa môžete vybrať s vnúčatami na dlhšiu cyklotúru. Na elektrickom bicykli nepocítite námahu, iba radosť z pohybu.

Bežecké tenisky ušité na mieru: Takto si vyberiete tie správne!

Kĺby potrebujú pohyb

Na tom sa zhodnú všetci odborníci. Takže napriek diagnózam, ktorých dôsledkom je obmedzený pohyb, vám každý lekár potvrdí, že obmedzenie pohybu priebeh choroby zrýchli. Naopak práve bicyklovanie odporúčajú ako ideálny pohyb. Ak si ho chcete vychutnať aj vonku v príjemnej spoločnosti, potom určite oceníte, keď vám pri tomto športe trošku pomôže elektrina. Šľapanie vďaka nej pôjde ľahšie, no splní účel, že sa budete hýbať a tým nedovolíte svojim unaveným kĺbom stuhnúť ešte viac.

Bavte sa a chudnite: Vyformujte si postavu zumbou!

Keď sú dve kolesá málo

Bojíte sa bicykla, lebo sa vám zdá príliš nestabilný? Vyberte si trojkolku! Aj tú možno zelektrifikovať a hor sa aj na dlhšie trasy alebo na nákup. Väčšina trojkoliek má totiž v zadu efektívne využiteľný prestor košíkom, takže nie je problém priviezť bez námahy litre mlieka, minerálky alebo piva.

Máte radi beh? Vek nie je prekážkou

Dobrý bod proti kŕčovým žilám

Cyklistika patrí medzi najlepšie formy „kardiotréningu“. Takýto pravidelný pohyb vám stimuluje srdcový sval aj celý cievny systém. Odborníci sú preto presvedčení, že pravidelným kardio cvičením si okrem kondičky môžete zlepšiť aj odolnosť organizmu. Práve bicyklovanie je najlepšou prevenciou pred kŕčovými žilami a opúchajúcimi unavenými nohami. Pri bicykli na elektriku výhovorky na celodennú únavu naozaj neplatia – v prípade potreby vás totiž zachráni elektrina!

Zdroj: sita, photl.com, Pippa
Odporúčame