25 tipov ako sa opäť cítiť na 25!

ženy

photl.com

Nemáme pre vás návod na zostavenie stroja času, ale niekoľko nápadov, s ktorými sa vám podarí vrátiť do minulosti, na chvíľku spomaliť čas a vyzerať i cítiť sa mladšie.

1. Začnite milovať svoje telo. Aj s vráskami, šedinami a tukovými vankúšikmi. Alebo sa na svojich nedostatkoch z chuti zasmejte.

2. Naučte sa meditovať a meditujte.

3. Navštívte svoju základnú školu a keď stretnete bývalú pani učiteľku, pozvite ju na obed.

4. Dokončite si školu. Alebo začnite ďalšiu. Na učenie nie je nikdy neskoro!

5. Vezmite deti alebo vnúčatá na záhradu a začnite s nimi vodnú vojnu (všetkých postriekajte hadicou).

6. Vypátrajte vašu školskú lásku, len aby ste videli, ako po tých rokoch vyzerá.

7. Vyskúšajte rafting, zorbing alebo alebo vyhliadkový let nad vašim rodným mestom. Napumpuje vás to adrenalínom a energiou.

8. Nechajte sa nalíčiť, učesať a nafotiť profesionálom. Uvidíte, že krásna môžete byť v každom veku.

9. Jeden deň používajte v rozhovoroch s deťmi „cool“ teenagerské výrazy ako „vysmahni“, „pohodička“ alebo „to si zabil“.

10. Choďte na shiatsu masáž. Táto stará japonská relaxačná metóda vraj s človekom dokáže spraviť hotové divy, po fyzickej i psychickej stránke.

11. Kúpte si naozaj šik okuliare. Správne vybraný tvar rámu vám dodá šmrnc a uberie roky.

12. Keď prídu do mesta kolotoče, choďte na ten najbláznivejšie vyzerajúci. Alebo si dajte aspoň tri jazdy na autíčkach a cukrovú vatu k tomu.

13. Spomeňte si, čo ste milovali ako dieťa a vyskúšajte to opäť. Bola to točená zmrzlina, Nemcovej Babička alebo jazda na bicykli bez držania? Ak to bola zábava vtedy, určite bude aj dnes, tak do toho!

14. Zamknite čas na stránky denníka – každý deň napíšte aspoň pár viet o vašom dni, pocitoch, zážitkoch. Môžete aj kresliť alebo písať básne, fantázii sa medze nekladú. O rok budete nad jeho stránkami udivene spomínať na všetky tie maličkosti, na ktoré ste už dávno zabudli.

15. Dajte si spraviť sprejové opálenie. Hneď budete vyzerať o niečo štíhlejšie a sviežejšie. A navyše bez škodlivých efektov skutočného opaľovania.

16. Skúste si zostaviť rodokmeň. Ak sa vám nedarí, požiadajte o pomoc profesionála a výsledné dielo si nechajte zarámovať.

17. Prečítajte ľubovoľnú knihu o vesmíre a čase od Stephena Hawkinga. Uvidíte, že naše nápady na cestovanie v čase sú oveľa jednoduchšie uskutočniteľné. Ale aj tak je to zaujímavé čítanie.

18. Zmierte sa so svojimi životnými rozhodnutiami a nič neľutujte.

19. Zaspomínajte s manželom na prvé rande a skúste si ho zopakovať, so všetkými detailami, na ktoré si spomeniete (ak patríte medzi odvážne typy s dobrou pamäťou, skúste skopírovať aj make up a oblečenie, ktoré ste vtedy mali na sebe).

20. Kúpte si drahý a účinný korektor, nech vaša pleť vyzerá aspoň o 5 rokov mladšie.

21. Strávte jeden celý deň s vašimi deťmi – program však musia naplánovať oni; a tak, ako by ho chystali pre svojich rovesníkov.

22. Napíšte si zoznam obľúbených  filmov z mladosti a poproste svojich blízkych, aby vám pomohli skompletizovať váš filmový DVD archív.

23. Navštívte bylinkára a nechajte si na mieru namiešať úžasne zdravý a čisto prírodný čaj.

24. Choďte na hodinu jógy.

25. Nepočítajte sviečky na torte, pretože čas je aj tak relatívny…

Zdroj: photl.com, Bjorgvin Gudmundsson, Viktória
Odporúčame