5 účinných zbraní proti prejavom menopauzy: Poznáte ich všetky?

Zdroj foto: Shutterstock

Počas života prechádzame niekoľkými zmenami. Spomeniete si ešte, ako ste prežívali pubertu či tehotenstvo? Pocit z neznáma vás možno vydesil, no napokon ste to statočne zvládli. A rovnako dobre môžete prekonať aj obdobie menopauzy.

Skôr či neskôr, týka sa každej z nás. Prechod nastáva medzi 45. až 55. rokom života. Funkcia vaječníkov sa utlmuje, nastáva pokles tvorby estrogénov a žena už viac nie je plodná. Typickými prejavmi sú zmeny nálad až depresie, priberanie či chudnutie, strata libida, návaly tepla, vaginálna suchosť, únava alebo, naopak, nespavosť. Vo svojom tele sa už viac necítite „ako doma“ a neraz možno ticho dúfate, kedy sa tento kolotoč skončí. A viete, že môže? Vďaka našim tipom sa budete opäť cítiť skvele.

Šálka dobrého čaju

Liečivá sila bylín nás dokáže zachrániť v mnohých momentoch. Niektoré si poradia s plným nosom, iné s bolesťou hlavy. Zrejme už tušíte, že tromf v rukáve majú aj v prípade menopauzy. Dobre vám poslúži ďatelina lúčna, ktorá patrí medzi najbohatšie zdroje rastlinných estrogénov a má antidepresívne účinky. 1-2 lyžičky sušenej rastliny zalejte hrnčekom horúcej vody a lúhujte desať minút.
Čaj zo šalvie lekárskej zas pomáha pri návaloch a zmierňuje potenie. Hojnú dávku estrogénu nájdeme aj v chmeli či koreni ploštičníka, ktorý taktiež dostať sušený.

Amazonské zlato menom maca

Nenápadný koreň rastie v peruánskych Andách. Dnes patrí medzi takzvané superpotraviny, jeho silu však poznali už starí Inkovia. Hoci maca sama osebe neobsahuje hormóny, dokáže niečo oveľa lepšie – podľa viacerých výskumov pomáha telu produkovať vlastný estrogén a progesterón. Zároveň znižuje hladinu stresových hormónov ako kortizol, čím eliminuje zlú náladu a prispieva k psychickej pohode. Maca je navyše bohatá na vitamíny B, C a E, železo, vápnik, horčík, fosfor, zinok a aminokyseliny. Mnohé ženy pritom na zázračný koreň nedajú dopustiť.

„Bola som obyčajná žena, ktorá trpela problémami spojenými s menopauzou. Prakticky každý deň som sa cítila skutočne vysilená, vyčerpaná a totálne zničená… Vďaka prípravku s obsahom koreňa maca som znovu našla chuť do života… Moje problémy s pamäťou zmizli. Som plná energie a už ma netrápia neznesiteľné návaly tepla. Zlepšil sa aj môj sexuálny život,“ hovorí Jarmila. Najjednoduchšou formou užívania koreňa maca sú výživové doplnky ako Menox 45, ktorý si dopriava aj Jarmila.

Zdroj foto: Shutterstock

Dýchaním k dobrej nálade

Aj zdanlivo obyčajné dýchanie v sebe ukrýva silu neželané prejavy prechodu doslova odfúknuť. Účastníčky štúdie Mayo Clinic, ktoré dvakrát denne zhlboka dýchali, uviedli zníženie návalov tepla o 52 %. Ako na to? Každý nádych aj výdych by mal trvať 5 sekúnd. Striedajte ich počas 15 minút.

Táto technika je výborná v tom, že ju môžete vykonávať prakticky všade. V čakárni u lekára, doma pred televízorom, v autobuse či dokonca v kostole.

Hormonálna liečba

Počas menopauzy dochádza k poklesu produkcie pohlavných hormónov estrogénov. Ich nedostatok má na svedomí nepríjemné prejavy ako nočné potenie, návaly tepla alebo suchosť pošvy. Telu ich možno dodať prostredníctvom hormonálnej substitučnej terapie (HRT/HST). Štátny ústav pre kontrolu liečiv však varuje, že u niektorých žien môže zvýšiť riziko krvných zrazenín, mozgovej porážky, infarktu myokardu, karcinómu prsníka aj maternice. Neodporúča sa ani ženám, ktoré mali niektorý druh rakoviny, majú choroby pečene, zápaly žíl alebo prekonali mozgovú porážku či infarkt.

Pri výživových doplnkoch vyberajte kvalitu

Skvelou alternatívou k rizikovej hormonálnej liečbe sú vhodné výživové doplnky. Menox 45 je prírodným koncentrátom aktívnych zložiek, ktoré pôsobia účinne už pri prvých prejavoch menopauzy. Hlavnou zložkou je práve maca, alebo inak aj žerucha peruánska. Vďaka tomu má Menox 45 adaptogénne vlastnosti a obnovuje vlastnú produkciu hormónov v organizme ženy.

Okrem toho:

  • účinne stabilizuje náladu,
  • oneskoruje priberanie na váhe,
  • reguluje menštruačný cyklus,
  • eliminuje prvé príznaky starnutia,
  • obmedzuje vaginálnu suchosť,
  • umožňuje maximálne prežitie milovania.

OBJAVTE VŠETKY ÚČINKY MENOXU 45

Zdroj: PR článok
Odporúčame