A je to dokázané: Takto často myslíme na sex!

pár

http://1.bp.blogspot.com

Muži možno myslia na sex viac ako ženy, ale nedávna štúdia odhalila, že na rozdiel od nežného pohlavia ich mozog častejšie zamestnávajú aj iné biologické potreby – spánok a jedlo.

Ťažko povedať, kedy a kde vznikla ”overená správa” o tom, že muži myslia na sex v priemere každých sedem sekúnd. Napriek tomu, že pôvod tejto informácie je nejasný, znie tak zaujímavo, že ju väčšina ľudí akceptuje ako fakt. A ten nás všetkých iba utvrdil v tom, že muži sú skutočne ovládaní najmä svojimi pudmi a na rozdiel od žien (o ktorých žiadne podobné informácie nekolujú) myslia málokedy výlučne hlavou.

Nedávno zverejnené výsledky prieskumu, ktorý sa uskutočnil na Univerzite v Ohiu, však tento mylný názor vyvrátil. Skupina mužov a žien bola požiadaná, aby vyplnila dotazníky týkajúce sa toho, ako často počas dňa myslia na jedlo, spánok a sex, aký je ich postoj k sexu, stravovacie návyky, množstvo spánku. Následne dostali počítadlá, pomocou ktorých počas dňa zaznamenávali každú myšlienku súvisiacu so sexom, jedlom alebo spánkom. A výsledky ukázali, že mýtus o siedmych sekundách je v skutočnosti od pravdy ďalej, ako by si kto trúfol povedať.


Mohlo by vás tiež zaujať: Fakty a čísla: Takto vyzerá sex po štyridsiatke!


Skutočný priemer

Terii Fisher, profesorka psychológie z Univerzity v Ohiu, ktorá stojí za výskumom hovorí, že to, ako často človek myslí na sex, nezáleží ani tak od jeho pohlavia, ako od jeho emocionálneho postoja k sexu. Zároveň je rada, že jej štúdia pomohla vyvrátiť výmysel o siedmych sekundách: ”Je neuveriteľné, že niekto skutočne verí tomu, že muži myslia na sex prakticky neustále. Ak by mysleli na sex každých sedem sekúnd, v prepočte by to znamenalo, že mu venujú až  8000 myšlienok denne.” Štúdia však ukázala, že v skutočnosti je toto číslo omnoho nižšie – iba 19. Na porovnanie, ženy mysleli na sex približne 10 krát denne.


Mohlo by vás tiež zaujať: Ste závislí na jedle? Zobuďte sa skôr, ako sa prejete k obezite!


Sex, jedlo a spánok

Napriek tomu, že štúdia bola v prvom rade zameraná na skúmanie stereotypov týkajúcich sa myšlienok na sex, odhalila tiež, že muži myslia v porovnaní so ženami častejšie aj na jedlo a spánok. Čo sa jedla týka, to zamestnávalo mozog mužov 18 krát denne a mozog žien iba 15 krát denne. Aj na spánok myslia páni o tretinu častejšie ako ženy – 11 krát denne. Zdá sa teda, že sex nie je jediná biologická potreba, pri ktorej sa páni v duchu pozastavujú častejšie ako ženy.


Mohlo by vás tiež zaujať: Ťažké rána sedmospáčov: Naučte sa vstávať s ľahkosťou


Myslia naň všetci

Zaujímavým zistením tiež bolo, že u mužov nehrá, na rozdiel od žien, ich postoj k sexu či snaha o akceptovanie okolím vo vzťahu k myšlienkam na sex prakticky žiadnu rolu. U žien má vzťah k sexualite v tomto smere významnejšiu rolu  – čím je žena vyrovanejšia so svojim sexuálnym životom a čím pozitívnejší má k nemu vzťah, tým viac naň myslí. Počet myšlienok na sex bol nižší u tých žien, ktoré v dotazníku uviedli, že chcú, aby ich okolie akceptovalo. To však môže súvisieť aj s tým, že ženy, ktorým veľmi záleží na mienke okolia mali tendenciu neohlásiť všetky svoje myšlienky na sex v domnení, že tento typ myšlienok nie je pre ženy typický a vhodný. Ako však prieskum dokázal, na sex myslíme všetci – nula sa totiž neobjavila ani na jedinom počítadle myšlienok súvisiacich so sexom. A rozdiely medzi mužmi a ženami v tomto smere nie sú vôbec také závratné, ako sa všeobecne traduje.

Zdroj: http://1.bp.blogspot.com, 1.bp.blogspot.com, Viktória
Odporúčame