Nie je vás vzťah už to čo býval? Poradíme vám ako ho oživiť, aby ste boli znova šťastní

starší pár tancuje

Každý vzťah sa po čase stane rutinou (Zdroj: Pexels/Marcus Aurelius)

Vzťah nie je statická vec, ktorá sa nikdy nezmení. Všetci sme len ľudia a počas nášho života sa meníme. Ide o prirodzenú vec, ktorú treba brať ako fakt. Inak sa môže ľahko stať, že vzťah, ktorý v minulosti prekvital a napĺňal váš šťastím postupne začne vyhasínať a strácať svoje čaro. Ničoho sa však nebojte – poradíme vám ako oživiť iskru a vdýchnuť mu druhý život!

Akceptujte sa takí, akí ste

Je prirodzené, že v určitom veku sme stále pohodlnejší a vytvorí sa nám stereotyp, v ktorom sa cítime dobre. Možno váš partner bol v mladosti energický a spontánny, no práve teraz potrebuje načerpať sily. Doprajte mu oddych a akceptujte sa takí akí ste. Nechcite od svojej polovičky, aby sa zmenila – predsa ani vám by sa to nepáčilo.

Pracujte na svojom vzťahu aj keď funguje

Na internete nájdete množstvo spoločenských hier, ktoré prehĺbia váš vzťah. Je užitočné siahnuť po nich aj keď je váš vzťah stále funkčný. Zaujímavé otázky vás budú navigovať, aby ste sa svojmu partnerovi zase raz otvorili a zdieľali ako vaše, tak aj jeho pocity.

Nepodceňujte intímny život

Ako sa hovorí, netreba tlačiť na pílu. Avšak ani prístup – ideme do postele a uvidíme čo sa stane, nie je správny. Kľúčom k stabilnému vzťahu je rozhovor. Nemáte náladu na večerné hrátky? Jednoducho to povedzte a vysvetlite svojej polovičke, prečo je to tak. Naopak, ak na to máte chuť, dajte do partnerovi najavo, nečakajte na prvý krok.

Robte aspoň jednu vec bez seba

Hoci to môže na prvý pohľad znieť ako presný opak, práve toto pravidlo dokáže posilniť vzťah. Každý z nás potrebuje chvíľu len pre seba. Kedy si vieme dať myšlienky do harmónie a tešiť sa z maličkostí. Nemusíte robiť všetko s vašim partnerom, určite máte totiž koníčky, ktoré sa páčia len vám. A je to v poriadku. Keď budete piť spoločnú kávu, podelíte sa o to, čo ste robili a to vás zblíži omnoho viac.

Stavte na kvalitu, nie na kvantitu

S predchádzajúcim bodom súvisí aj čas, ktorý trávite so svojim partnerom. Pokiaľ ste spolu až príliš často, ľahko sa môžete dostať do stavu, že vás bude ten druhý vytáčať už len svojou prítomnosťou. Ak je naopak času veľmi málo, časom sa citovo odpútate. Preto je ideálny zlatý stred – stavte na kvalitu, nie na kvantitu.Zdroj: plnielanu.sk, theguardian.com
Odporúčame