Chcete sa zbaviť celulitídy či strií rýchlo a efektívne? Tieto triky pomôžu určite aj vám!

Celulitída

Zbavte sa celulitídy rýchlo a efektívne (Zdroj: gettyimages)

S prichádzajúcou sezónou plaviek a kúpania, prichádza aj čas pozrieť sa pravde do očí a zistiť, v akom stave je naša postava po zime. Menej pohybu a rôzne sviatky, počas ktorých sme sa prejedali, určite urobili svoje. Celulitída či kilá navyše však nie sú jediné problémy, ktoré kazia pohľad do zrkadla. Takisto sú to strie, ktoré mohli vzniknúť po rýchlom pribratí.

S prichádzajúcou sezónou plaviek a kúpania, prichádza aj čas pozrieť sa pravde do očí a zistiť, v akom stave je vaša postava po zime. Menej pohybu a rôzne sviatky, počas ktorých sme sa prejedali, určite urobili svoje. Celulitída či kilá navyše však nie sú jediné problémy, ktoré kazia pohľad do zrkadla. Takisto sú to strie, ktoré mohli vzniknúť po rýchlom pribratí.

Netreba sa hanbiť

Prvým krokom k úspechu je uvedomiť si, že ľudské telo nie je dokonalé. Preto strie ani celulitída nie sú dôvodmi na komplexy či odmietanie sa vyzliecť sa do plaviek. Faktom je, že tieto drobné chybičky krásy trápia takmer každého a to nielen ženy, ale aj mužov. Čísla hovoria, že postihujú až 99% populácie. Dobrou správou je, že s oboma problémami sa dá skoncovať. Len treba vedieť, ako na to.

Čo ich spôsobuje?

K vzniku strií prispieva rýchla zmena váhy, to znamená, že ak sme rýchlo schudli alebo pribrali, pod hornou vrstvou kože sa nám vytvorili jazvy. Ide o prirodzenú reakciu tela na náhlu zmenu váhy. Takisto k ich vzniku prispieva genetika alebo nevhodné užívanie kortikosteroidov.

Za vznikom celulitídy stojí rovnako genetika, ale aj spomalený metabolizmus, zlá životospráva, málo pohybu, stres či obezita. I keď je pravda, že celulitída trápi aj ženy, ktoré nemajú ani gram navyše.


Mohlo by vás zaujímať: Nechcete sa zmieriť so striami na vašej pokožke? Takéto sú vaše možnosti


Overené triky

Zbaviť sa strií či celulitídy zaberie istú chvíľu. Treba rátať s tým, že to môže byť aj niekoľko týždňov a preto, ak chcete mať výsledky do leta, treba začať so zmenou čím skôr. Dôležité je najmä piť veľa vody, hýbať sa, naštartovať svoj metabolizmus a pravidelne využívať peeling. Najvhodnejší je peeling z cukru, olivového a mandľového oleja:

Potrebujeme:

  • 1 PL cukru
  • 1 PL olivového oleja
  • pár kvapiek mandľového oleja

Postup: Ingrediencie spolu zamiešame a popri sprchovaní nanesieme na miesta, na ktorých nás trápia strie alebo celulitída. Pokožku poriadne vymasírujeme, počkáme päť minút a následne peeling opláchneme vlažnou vodou. Pri pravidelnom nanášaní, by mali byť výsledky viditeľné už po štyroch týždňoch.


Mohlo by vás zaujímať: Zadok a stehná v ohrození: Čo skutočne zaberá na celulitídu?


Strava môže pomôcť aj uškodiť

Strava zohráva dôležitú úlohu nielen pri zdravotných problémoch, ale aj pri ťažkostiach so zovňajškom. Tak, ako môže zdravá strava pomôcť, môže nevhodná situáciu ešte zhoršiť. Preto, ak vás trápia strie a celulitída,  myslite na to, že ich vzhľad ešte zhoršujú toxíny. Vyhýbajte sa preto fajčeniu, alkoholu, káve, čiernemu čaju a bielemu cukru. Naopak, do svojej stravy zakomponujte antioxidanty, ktoré telo zbavujú toxínov a prispievajú k eliminácii strií aj celulitídy. Najviac ich nájdete v granátovom jablku alebo zelenom a bielom čaji. Zelený čaj navyše obsahuje teobromín, ktorý stimuluje pôvodcu celulitídy, teda podkožného tuku.

Pomôžu aj omega-3

O nenasýtených mastných kyselinách sa toho popísalo už mnoho. Spomaľujú starnutie, zlepšujú stav srdca aj mozgu, no málokto vie, že prispievajú aj k odstráneniu celulitídy. Je to vďaka tomu, že zabezpečujú lepší krvný obeh a zabraňujú tak zhlukovaniu kožných buniek a jej následnému vzniku.

Nájdeme ich najmä v orechoch, semienkach, rybách, z ktorých sa najviac odporúča losos, ale aj vo všetkých rastlinných olejoch, pričom najviac ich je v tom repkovom. Tieto potraviny by mali byť na tanieri minimálne dvakrát do týždňa.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: plnielanu.sk, omladnut.sk, gettyimages, Lenka
Odporúčame