Schudnúť zvládnete aj bez trénera či posilňovne: Tieto vychytávky musíte poznať!

žena robí strečing

3 aplikácie, ktoré vám spríjemnia cvičenie (Zdroj: GettyImages)

Leto je obdobím, kedy môžeme na postavách ľudí vidieť, či uplynulé mesiace iba sedeli pred televízorom, alebo sa vzorne starali o svoju postavu. Ak sa vám zdá, že ani s vašou postavou to nie je úplne ideálne, ale ste pevne odhodlaní niečo s tým robiť, máme pre vás riešenie. Skúste staviť na technológie a mobilné aplikácie. Pomôžu vám v začiatkoch s cvičením a nasmerujú vás na tú správnu cestu.

Sledovanie krokov

Ak patríte k ľuďom, ktorí sa iba veľmi ťažko odhodlávajú k tomu, aby sa začali hýbať, skúste to na úvod s aplikáciou, ktorá sleduje počet krokov, ktoré urobíte za deň. Niektoré nové smartfóny ju už majú priamo nainštalovanú v zariadení. Ak nie, stiahnite si akúkoľvek cez Google Play alebo App store. Stačí, ak do vyhľadávania dáte steps tracker.

Vďaka tomu bude aplikácia sledovať váš pohyb, a tak vám niekedy zrejme aj nemilosrdne zahlási, či ste splnili daný cieľ a počet krokov. Výborné na tejto aplikácii je to, že vás začne pomaly učiť k pohybu. Možno aj cestu do práce zrazu namiesto auta alebo MHD zvolíte v pešej podobe. A ak nie, aspoň vás to prinúti ísť v týchto letných dňoch na slniečko a trošku sa prejsť.

Sedem aktívnych minút 

Aplikácia, ktorá nesie názov Seven je zameraná na 7-minútové cvičenia. Možno sa vám zdá tých 7 minút málo. Verte nám však, že v prípade, že s cvičením iba začínate, bude to až až. Niekedy je lepšie menej ale za to správne odvedených cvikov.

Zadarmo je jeden týždeň, následne bude stáť pri ročnom predplatení 4,99 eur na mesiac. Dostanete za to užitočné cviky, ktoré sú tvorené v 30 sekundových intervaloch. Malým mínusom je, že je aplikácia v anglickom jazyku. Je však veľmi intuitívna a tak sa v nej budete orientovať o chvíľu úplne hravo. Ak nechcete za aplikáciu platiť, skúste sa pozrieť po aplikácii 7 Minute Workout, ktorá je založená na podobnom princípe.

30-dňová výzva

Aby ste dosiahli potrebný cieľ, je začať dávať si malé a reálne výzvy. Ich splnenie vás bude motivovať k tomu, aby ste v cvičení pokračovali. Výbornou aplikáciou, ktorá je navyše v slovenskom jazyku, je 30-dňová výzva. Vybrať si môžete aj z bezplatnej verzie, ktorá vám v úvode určite postačí. Pozitívne hodnotíme nielen to, že je aplikácia zameraná na rôzne obťažnosti, ale tiež pomôcku ako správne vykonať ten či oný cvik.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame