Trápite sa pre svoje nedokonalé nohy? Tieto triky ich opticky zoštíhlia!

Krátke nohy optické predĺženie

V prípade, že patríte k majiteľkám kratších či silnejších nôh, máme pre vás zopár tipov (Zdroj: Freepik/marymarkevich)

Nie každý sa môže pýšiť krásnymi dlhými nohami. Tie, ktorým príroda nenadelila takúto výhodu, nemusia smútiť. V prípade, že patríte k majiteľkám kratších či silnejších nôh, máme pre vás riešenie. A nie, nemusíte stráviť hodiny cvičením, aby ste si „odmakali“ to, čo vám príroda nedopriala. Na začiatok postačí, ak sa pohráte s optickými ilúziami, ktoré móda ponúka.

Oblečenie ako dokonalá kamufláž

Každej žene, ktorá bojuje so svojou postavou, je jasné, že výberom správneho oblečenia dokáže divy. Vhodné kúsky dokonale vyzdvihnú prednosti, no na druhej strane je potrebné dávať pozor aj na to, aby ste nezvýraznili to, čo chcete skôr skryť. Toto pravidlo platí aj v prípade optického čarovania s nohami. Nevhodne zvolenou dĺžkou nohavíc či nešťastnou kombináciou vrchného a spodného dielu outfitu si viete uškodiť.

Vyberte si vhodné nohavice                      

Ak trpíte silnejšími alebo nedokonalými nohami, určite oceníte nasledujúci trend. Ide o druh nohavíc, ktoré skrášľujú ženské telá už niekoľko rokov, a zatiaľ to vyzerá tak, že sa na piedestáli módnych trendov udržia nejakú dobu.

Voľné alebo padavé nohavice sú skvelým tipom pre ženy, ktoré sa trápia pre väčšie stehná, či širšie lýtka. Určite vám neodporúčame úzke skinny strihy nohavíc, ktoré by na váš problém, naopak, upozornili. Nezúfajte, skinny strih si môže dovoliť naozaj málokto!

Pás je dôležitý!

Pri nohaviciach ešte zostaneme. V obchodoch sa zamerajte skôr na kúsky s vysokým pásom – postarajú sa o efekt predĺžených nôh a zároveň budú pôsobiť elegantne. V prípade, že ste spokojná so svojimi nohami, ale chcete si pridať nejaký ten centimeter, „bedráče“ tiež prenechajte ženám s dlhými nohami. Opticky uberajú centimetre, čo pri nízkych ženách nevyzerá dobre.

Vysoké podpätky

Vysoké topánky predlžujú nohy, to je rokmi overená a známa klasika. Ale vedeli ste o tom, že niektoré druhy lodičiek vám môžu opticky pridať na váhe? Ženy, ktoré majú štíhle nohy, vyzerajú famózne v úzkych ihličkách, pričom pre dámy s mohutnejšími lýtkami sú vhodnejšie lodičky s hrubším opätkom, ktoré vaše nohy dokážu proporčne vyvážiť. Skvelou voľbou sú aj platformové lodičky.

Upriamte pozornosť na driek!

Pri móde platí, že ak chcete odpútať pozornosť od jednej partie, musíte zaujať inou. Siahnite po šatách áčkového strihu či elegantnom overale prestrihnutom v páse. Nielen že si opticky predĺžite nohy, ale tiež si dokonale vyvážite proporcie tela. Upriamením pozornosti na driek tak dosiahnete postavu snov so siluetou v tvare presýpacích hodín.

Sledujte nás aj na Instagrame

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame