Chcete mať stále žiarivú a hydratovanú pokožku? Vyskúšajte slugging, postačí vám k nemu táto jedna vec

Slugging

Vyskúšajte slugging, vaša pleť sa vám poďakuje (Zdroj: GettyImages)

Kozmetický priemysel napreduje míľovými krokmi a ponúka nám stále dokonalejšie výrobky v starostlivosti o pokožku. Nie vždy je ale potrebné vyhadzovať peniaze na drahé krémy. Tajomstvo krásnej pleti sa môže skrývať aj v celkom jednoduchom prípravku, pri kúpe ktorého určite neskrachujete. A presne to je prípad súčasného hitu celebrít, sluggingu.

Za slovom „slugging“ sa skrýva kórejská metóda starostlivosti o pleť, pri ktorej si na tvár nanášame silnejšiu vrstvu vazelíny. Práve vazelína je tou zázračnou ingredienciou, ktorá robí s pokožkou divy. Stačí ju použiť pred spaním ako záverečný krok každodennej večernej rutiny.

Známe tváre prisahajú

Ak o sluggingu hovoríme ako o súčasnom hite, platí to doslova. Na sociálnej sieti TikTok tento nový trend pobláznil tisícky žien, a ruku do ohňa by zaň dali aj mnohé známe a krásne ženy. Napríklad herečka zo seriálu Priatelia Jennifer Aniston. Slugging sľubuje hladkú, žiarivú, nádherne vyživenú a dokonale hydratovanú pleť. No povedzte, kto by takémuto sľubu dokázal odolať?

Ako to funguje?

Na prvý pohľad to pôsobí prinajmenšom zvláštne: vazelína je mastná a pripomína slimačí sliz (mimochodom, slovo „slug“ v preklade z angličtiny znamená „slimák“), takže pre pokožku by mala byť skôr záťažou. V skutočnosti ale pôsobí ako akýsi ochranný štít. V pleti uzamkne vlhkosť a zároveň aj všetky predtým nanesené produkty. Tie potom môžu pôsobiť účinnejšie a efektívnejšie.

V kozmetike nie je vazelína žiadnou novinkou. Ide o kombináciu oleja a zahusťujúceho činidla a používa sa najmä na prípravu lekárenských mastí. Osvedčila sa napríklad na ošetrovanie veľmi suchej pokožky či pokožky s ekzémom. Oleje a vosky vo vazelíne pôsobia na pleti ako bariéra, čo ocení najmä vysušená a dehydrovaná pleť so sklonom k tvorbe šupín a vrások. Naopak, pre ťažšiu a mastnejšiu konzistenciu slugging nie je veľmi vhodný pri aknóznej pleti, kde by mohlo dôjsť k upchatiu pórov a zvýšenej tvorbe vyrážok.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
8 najčastejších chýb, ktoré ničia pleť: Koľkokrát za deň opakujete zlozvyk číslo sedem?

Tri kroky ku kráse

Ak chcete mať mladšie a zdravšie vyzerajúcu pokožku, ktorá je maximálne hydratovaná, je vhodné dodržať nasledujúci postup:

  1. Dôkladné očistenie pleti: Z pokožky odstráňte mejkap a všetky nečistoty, ktoré sa na nej počas dňa usadili. Po použití odličovacieho mlieka či gélu je ideálne použiť aj tonikum.
  2. Ošetrenie pleti: Naneste na tvár hydratačný pleťový krém alebo pleťové sérum, najlepšie s kyselinou hyalurónovou. Cieľom je dodať pleti vlhkosť a tú potom v záverečnom kroku v pokožke „zakonzervovať“. Nezabudnite ani na ošetrenie očného okolia.
  3. Slugging: Nakoniec naneste na tvár hrubšiu vrstvu vazelíny – ako náhradu môžete použiť aj bambucké maslo alebo pleťový olej. Pleť bude síce mastná a lesklá, to je však v tomto prípade žiaduce. Nechajte pôsobiť počas celej noci a ráno si pokožku dôkladne opláchnite.

Ulahodí aj nechtom

Pokožka tváre a krku však nie je jediným miestom, ktoré môže pred starnutím a dehydratáciou zachrániť obyčajná vazelína z lekárne či drogérie. Existuje totiž aj „nail slugging“, teda „vazelínová“ starostlivosť o nechty. Suché, poškodené a lámajúce sa nechty budú po nej ako znovuzrodené.

Pri nail sluggingu však pozornosť nevenujeme len samotnému nechtu, dôležitá je aj jemná kožička okolo neho. Tá sa môže poškodiť pri manikúre, častým umývaním a dezinfekciou rúk dochádza k jej vysušovaniu. Neraz môže spôsobiť aj vážnejšie problémy, začervenať, opuchnúť či pobolievať. Riešením je dostatočná hydratácia.

Začať môžeme jemným peelingom na ruky a následným použitím akéhokoľvek oleja na kožičku. Skvelý je napríklad olej s vitamínom E, ktorý ju zvlhčí. Na záver použijeme vazelínu, ktorú votrieme do nechtov a kože okolo nich. Nail slugging je vhodné vykonávať raz týždenne, prípadne podľa potreby.

Počuli ste už predtým o sluggingu?


Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame