Hľadáte dokonalý trenčkot? Baloňák je základ šatníka, toto sú top kúsky

Trenčkot

Trenčkot je klasikou v dámskom šatníku (Zdroj: Freepik/senivpetro)

Trenčkot je klasikou v dámskom šatníku. Ak zvažujete jeho kúpu, rozhodne neotáľajte! Zorientovať sa v ponuke môže byť náročné, preto vám v tomto článku pomôžeme. 

Niečo z histórie

Trenčkoty vznikli ako alternatíva ťažkých kabátov pre vojakov počas prvej svetovej vojny. Boli určené vyšším funkcionárom, ktorí si ho obliekali ako symbol vyššieho spoločenského postavenia. S obľubou ich nosili francúzski a britskí vojaci, no ich popularita po vojne rozhodne neupadla do zabudnutia.

Aj keď pôvodne išlo o kúsok, ktorý bol nevyhnutnou súčasťou vojenského úboru, dajte mu šancu. V súčasnosti ide o kus odevu, ktorý milujú všetky generácie!

Typy trenčkotov

Na trhu nájdete kopec farieb, druhov a typov trenčkotov. Môže byť v skutku náročné zvoliť si ten ideálny. Tak, ako pri každom kuse odevu, dbajte na svoj typ postavy a v neposlednom rade aj na vkus. Iba ak sa vám oblečenie naozaj páči, dokážete zažiariť!

Áčkového strihu

Toto je jeden z najpopulárnejších strihov oblečenia vôbec. Áčkové trenčkoty dokážu dokonale zamaskovať to, čo potrebujete. Spodok, ktorý vytvára dojem sukne dokonale skryje boky, či opticky vyváži väčšie prsia a širšie ramená.

Okrem iného, tento strih pôsobí veľmi vkusne a elegantne, takže kúpou takéhoto trenčkotu rozhodne nešliapnete vedľa. Výborne sa hodí k sukniam a šatám. Jeho využitie je všestranné – poslúži ako vrchný odev do divadla, ale vynosíte ho aj na bežné dni do práce.

S rôznymi aplikáciami

Kožené detaily či rukávy z pleteniny boli in pred 10 rokmi, no táto móda sa pomaly ale isto vracia. Preskúmajte svoj šatník, možno natrafíte na nejaký starší kúsok, ktorý bude šmrncový aj teraz.

Ideálnou voľbou sú trenčkoty v zemitých a béžových tónoch, prípadne v čiernej klasike. Na takýchto kúskoch rôzne aplikácie a prvky vyniknú omnoho lepšie, než na farebných variáciách.

Asymetrické detaily

Vychytávka, s ktorou budete odlišná. Trenčkoty s asymetrickým zapínaným či nezvyčajnými prvkami sú zaujímavé a my im fandíme! Takéto strihy sú skôr pre majiteľky menších pŕs, pri väčšom poprsí by tento detail mohol pôsobiť neesteticky a disproporčne.

Vo farbách

Nebojte sa farieb! Nikto netvrdí, že vrchný kus odevu musí byť len šedý, čierny, hnedý alebo béžový. Ak ste milovníčkou farieb, nenechajte sa odradiť. V kurze je kráľovská modrá, smaragdová zelená, ale aj žiarivé farby ako žltá, červená alebo ružová. Podčiarknite farbami svoju osobnosť a rozžiarte si deň!

Máte nejaký trenčkot vo svojom šatníku?

Sledujte náš Instagram 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame