Ako zladiť kabelku s vašim oblečením a vyzerať trendy?

Zdroj: Answear

Každá dáma chce držať krok s módou, a kabelka môže byť dokonalým spôsobom, ako to dosiahnuť. Väčšina žien vlastní viac ako jednu kabelku, pretože každá sa hodí na iné príležitosti, a k iným farebným kombináciám. Do akej miery by teda mala vaša kabelka ladiť s vaším outfitom?

Výber kabelky závisí od vášho životného a osobného štýlu. Zosúladenie farieb tak, aby spolu ladili, je pre mnohé dámy náročnou úlohou, a preto výber vhodnej kabelky k vášmu outfitu nemusí vždy byť samozrejmosťou. Napríklad rozhodnúť, ktorá kabelka sa hodí k vašim topánkam, môže byť veľmi ťažké. Našťastie existujú aj cenovo dostupné a štýlové značky, ako napríklad Michael Kors alebo DKNY, ktoré vyrábajú trendové a elegantné kabelky vhodné k väčšine vašich módnych kreácií.  Dobre zladená kombinácia vášho oblečenia, topánok a kabelky je spôsob, akým ukázať váš vkus a váš štýl, ktorý rozhodne nezostane bez povšimnutia. Je preto dôležité, aby ste pri zlaďovaní vášho vzhľadu dodržiavali základné pravidlá, a aby ste sa uistili, že všetky prvky spolu dokonale ladia. Topánky a kabelka nemusia byť identické, no musí medzi nimi byť súhra.

Vyberte si farby, ktoré sa dopĺňajú

Veľké tašky pôsobia ležérne, zatiaľ čo malé tašky sofistikovane. To je dôvod, prečo by ste mali nosiť malú kabelku najmä vtedy, keď sa chystáte na formálnu príležitosť. K čiernym kabelkám sa hodia tmavé alebo výrazné farby. V tejto oblasti neplatia žiadne pravidlá. K čiernej kabelke sa prekvapivo hodí aj hnedý opasok, alebo farebné topánky. Ak ide o formálnu udalosť, môžete pokojne zladiť do elegantnej čiernej farby celý váš outfit, no ak sa chystáte na menej formálne stretnutie, siahnite po svetlých farbách. Zvoliť môžete aj farebné a vzorované sukne (dostupné na: https://answear.sk/k/ona/oblecenie/sukne), ktoré doplníte bielym sakom. Najdôležitejšie je, ako sa v daných farbách a v danom oblečení cítite.

Zdroj: Answear

K čiernobielym outfitom sa hodí aj kabelka s potlačou, no mala by obsahovať farby, ktoré sú základom vášho outfitu. Ak teda máte na sebe napríklad čierne šaty, je v poriadku vziať si k nim tašku s leopardím vzorom, ktorá má biele, čierne alebo dokonca krémové tóny. Môžete sa rozhodnúť aj pre klasickú jednofarebnú listovú kabelku do ruky, ktorá dodá vášmu stylingu farebnosť. Pre hnedé, krémové a modré oblečenie sa pravidlá mierne menia. Ak sa chystáte do práce, zlaďte tieto farby so žltými, zelenými a fialovými kabelkami. Na jar zase môžete spojiť vaše modré pruhované topy a šaty s tyrkysovou alebo výrazne zelenou slamenou kabelkou, trendy je aj kombinácia hnedých nohavíc alebo džínsov s červenou koženou kabelkou. V prípade pastelových farieb, ktoré sú módnym hitom tejto jari, noste pastelové odtiene, ako je svetlomodrá, levanduľová, svetloružová a limetkovo zelená. Skombinujte tieto farby s bielou, béžovou alebo sivou kabelkou. Ak kombinujete ružové nohavice a zelenú blúzku, vezmite si so sebou metalickú striebornú kabelku, aby ste pastelové spojenie krásne vyvážili. Rovnako ako vaše oblečenie, aj vaša taška by vám mala pomôcť upriamiť zrak na tie správne miesta. Inými slovami, tvar a dĺžka kabelky by mali vyvažovať vaše krivky.

Prispôsobte materiály

Hoci zladené kožené tašky a topánky môžu fungovať, vyhnite sa použitiu rovnakého materiálu ako zvyšok vášho oblečenia. Jednoducho, keď si oblečiete kožené šaty, nekombinujte ich s koženou bundou a koženými doplnkami. Pokúste sa kombinovať rôzne materiály a tkaniny tak, aby ste svojmu vzhľadu dodali textúru. Kožené kabelky sú všestranné a hodia sa k väčšine odevných látok. Mäkké kožené tašky sa viac hodia k sviežim letným štýlom a ťažké štruktúrované kožené tašky zase dodávajú vážnosť zimnej elegancii. Ak túžite po vytvorení outfitu vašich snov, môžete sa inšpirovať napríklad na Answear https://answear.sk/, kde si jednoducho a rýchlo dokážete vyskladať celý váš outfit.

Zdroj: Answear, PR článok
Odporúčame