Ananás patrí k letu a štíhlej postave: Schudnite vďaka nemu aj vy

Ananás

thinkstockphotos.com

Exotický ananás, ktorý bol v našich končinách ešte donedávna spojený najmä s obsahom vianočnej ovocnej misy, si v posledných rokoch našiel nové uplatnenie. Prišlo sa totiž na to, že jeho sila nekončí len pri stimulácii imunity, ale prechádza aj do sféry krásy. A čo je najzaujímavejšie, ananás výrazne pomáha pri odbúravaní tukových vankúšikov, čo sa mnohým z vás v tomto období istotne hodí. A pozor, ani týmto ešte jeho benefity nekončia.

Čerstvý nadovšetko

Ak chcete pocítiť jeho silu na vlastnej koži, rozhodne sa oblúkom vyhnite zaváranému ananásu či rozličným prisladzovaným ananásovým džúsom. Ak v tekutej forme, tak len 100% ananásovú šťavu. Najlepšie je však siahnuť po kúskoch čerstvo nakrájaného ananásu. Tie fungujú najlepšie. Navyše v ananáse z konzervy je značne znížený obsah vitamínov a účinných látok. Takže ak je vaším cieľom chudnutie, veľmi by ste si nepomohli. Obsahuje totiž toľko cukru, že namiesto chudnutia môžete docieliť presne opačný efekt.


Mohlo by vás zaujať: Snažíte sa schudnúť? Stavte na tieto druhy ovocia!


Obsah účinných látok je znamenitý

Ananás je jedným z najzdravších druhov ovocí, pretože obsahuje:

 • bielkoviny
 • ovocné kyseliny, najmä citrónovú, jablčnú a vínnu
 • enzýmy
 • vlákninu
 • kyselinu listovú, ferulovú
 • betakarotén
 • minerály: meď, draslík, železo, zinok, horčík, vápnik, mangán
 • vitamíny: C, B2, B3, B6, B12, E

Krása a štíhla línia

Ananás sa postará o to, aby sa vám ľahšie chudlo. Obsahuje totiž až 90% vody a dokáže vás vďaka obsahu vlákniny zasýtiť na dlhšiu dobu bez toho, aby ste prijali veľa kalórií. Zväčšuje sa tak prestávka medzi jednotlivými porciami jedla a vy tak v konečnom dôsledku zjete menej. Vďaka vysokému obsahu vody je ananás aj skvelým prostriedkom na letné osvieženie a pomáha pri dodržiavaní dostatočnej hydratácie počas horúcich letných dní.


Mohlo by vás zaujať: Nebezpečné ovocie: Zabijak vašej diéty?


Zázračný bromelín

Enzým bromelín, nachádzajúci sa v ananáse má schopnosť štiepiť bielkoviny a pomáha preto aj pri trávení. Okrem toho je ananás vďaka obsahu účinných látok nesmierne cenný pri každej diéte. Netreba si však myslieť, že ananás vás dokáže sám od seba zbaviť nadbytočných tukových zásob. To veru nie. Dokáže však účinne pomôcť pri aktívnej snahe o redukciu hmotnosti a spevnenie tela.

Ako schudnúť s ananásom?

Ananás je teda vhodným pomocníkom a doplnkom stravy pri cvičení s cieľom schudnúť, resp. sa zbaviť podkožného tuku.Ale ako na to?  Stačí ak si pred každým jedlom dáte plátok ananásu a do vašich zásob sa uloží omnoho menej tuku, ako keby ste si ananás nedali. Vydržte to aspoň dva týždne a zaručene zbadáte rozdiel. Ananás totiž dokáže zabrániť ukladaniu tukov v tele a vďaka svojmu obsahu tiež zlepšuje metabolizmus, látkovú výmenu a pomáha premieňať sacharidy na energiu.


Mohlo by vás zaujať: Stop kilám navyše: S týmito potravinami bude váš metabolizmus pracovať naplno


Vybieli zuby a upokojí

Sila tohto žltého ovocia siaha ešte ďalej. A opäť za to môže enzým bromelín. Je totiž skvelým odstraňovačom škvŕn a vaše zuby sa po jeho konzumácii doslova rozžiaria. Efektívne však odstraňuje aj zubný povlak. Toto pravidlo platí aj pri stareckých škvrnách, ktoré krásne miznú práve po ich pravidelnom natieraní ananásovou šťavou.Okrem krásy má ananás prínos aj pre vaše nervy. Tiamín, ktorýsa v ňom nachádza má totiž nezastupiteľnú úlohu pri správnom fungovaní nervového systému.

Kedy je ešte ananás nápomocný?

 • detoxikuje
 • zlepšuje trávenie a čistí žalúdok
 • zlepšuje zrak
 • protizápalové účinky
 • pomáha proti kŕčom
 • podporuje krvný obeh
 • účinný pri prechladnutí a stimulácii imunity

Máte radi ananás? Ako často si ho doprajete? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Oliver

Odporúčame