Osvieženie, zábava a adrenalín v jednom: Toto miesto vás dostane aj počas horúčav!

FP_FliegendeFische_(c)Hafenscher_Web15

Lietajúce ryby vo Familyparku (Zdroj: Familypark/Hafenscher)

Prázdniny sa blížia, leto je pred dverami a s ním aj dni, počas ktorých ortuť na teplomere stúpa čoraz vyššie. Osvieženie v horúčavách padne vhod deťom i dospelým. Ak hľadáte spojenie vodných atrakcií a výbornej zábavy, nájdete ho len kúsok od Bratislavy v rakúskom Familyparku. Pri jeho návšteve sa príjemne schladí celá rodina a chýbať nebude ani slušná dávka adrenalínu v žilách.

Čím viac vody, tým viac zábavy

Vodný svet si väčšina ľudí spája s akvaparkom, wellnessom či kúpaliskami. Nájdete ho však aj vo Familyparku, kde na vás čakajú potôčiky, vodopády, fontány a interaktívne vodné hry. Aby sa deti mohli dosýta vyšantiť a užiť si napríklad ostreľovanie vodnými delami, prezlečte ich do plaviek. Chceli by ste si s deťmi vyskúšať, ako zmeniť smer vodného toku alebo prečerpať tekutinu o poschodie vyššie? Aj takéto zaujímavé úlohy sú pripravené pre malých bádateľov. Okrem Neptúnovho vodného sveta sa môžete osviežiť aj s atrakciou Tancujúca voda. Sú to vlastne fontány, ktoré striekajú z drevených sudov.

Vodný svet
Vodný svet (Zdroj: Familypark)

Plavba na krokodílovi poteší malých aj veľkých

Jednou z obľúbených atrakcií je Krokodília dráha, ktorá pokojnú jazdu vo vodnom kanáli v závere premení na výdatné špliechanie. Celá zábava sa deje v zelenom plavidle v tvare krokodíla, ktoré sa výťahom vyvezie na akvadukt a následne sa spustí. Zmestia sa doň tri deti. Pokiaľ sú vyššie ako 110 cm, môžu si plavbu užiť aj samy. Nižšie ratolesti potrebujú sprievod dospelej osoby a tí najmenší s výškou pod 100 cm musia počkať, kým dorastú – na Krokodíliu dráhu majú vstup zakázaný.

Naša rada: Vezmite si náhradné oblečenie alebo aspoň tričko. Deti si môžu užiť jazdu rovno v plavkách.

Šmýkanie po vode s vetrom vo vlasoch 

Ak milujete tobogany, potom vás poteší aj Chrámová šmykľavka, na ktorej sa môžu vyblázniť deti s výškou od 90 cm. Zhora sa spustíte nadol po vodnej hladine na nafukovacom člne. K dispozícii sú až štyri dlhé dráhy vedľa seba, preto sa môže naraz pretekať celá rodina. Aj keď si deti trúfajú na jazdu samy, ak majú menej ako 130 cm, potrebujú sprievod dospelého.

Naša rada: Nenechajte sa odradiť schodmi, ktoré musíte prekonať cestou nahor. Znamená to, že sa spustíte z naozaj poriadnej výšky a vlasy vám rozveje príjemný vánok.

Vyskúšate aj Leonardov lietajúci stroj? (Zdroj: Familypark/Matula)

Najprv do výšin, potom prudko dole do vody

Chceli by ste sa spustiť poriadnou rýchlosťou z výšky 17 metrov a pristáť rovno v bazéne? Pripravte sa na Bobrí hrad, ktorého otvorenie je naplánované na júl. Ak vás láka práve táto adrenalínová jazda, pred návštevou Familyparku si na webe zistite, či už je otvorená. 

Naša rada: Výhodou je, že si online dokážete pozrieť všetky atrakcie, o ktoré máte vy a vaše deti záujem. Pri každej z nich je uvedená minimálna výška dieťaťa. Môžete sa tak s ratolesťami vopred dohodnúť a vyhnúť sa sklamaným pohľadom či slzám.

Bobrí hrad (Zdroj: Familypark)

Na horúčavy sa treba dobre pripraviť

Familypark je vzdialený približne hodinu cesty autom z Bratislavy a rozprestiera sa v príjemnom prostredí s dostatkom zelene. Vysoké stromy a lavičky tak aj v horúcich dňoch poskytujú útočisko pred ostrým poludňajším slnkom. V kabelke sa však v lete určite oplatí mať krém na opaľovanie s vysokým ochranným faktorom. Povinnou výbavou by mala byť aj pokrývka hlavy – šiltovka alebo klobúčik. Aby ste si svoj zábavný výlet užili na maximum, nezabúdajte na dostatočný pitný režim. Občerstviť sa môžete vo viacerých snackbaroch, stánkoch a reštauráciách s rôznou tematikou.

Ako to funguje?

Za jeden deň vo Familyparku toho stihnete naozaj veľa. Užiť si jazdy na kolotočoch, zakúsiť adrenalín na rôznych dráhach či vyskúšať pútavé vodné atrakcie. Celodenný lístok kúpite cez internet za 27 eur, na mieste za 30 a deti do troch rokov majú vstup zadarmo. V cene máte zahrnutý neobmedzený počet jázd na väčšine atrakcií.  

Viac o Familyparku

Krokodília dráha
Krokodília dráha (Zdroj: Familypark)

Advertoriál pripravený v spolupráci s parkom Familypark.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame