VIDEOTIP Česká babička v kondícii valcuje internet: Cvičiť s ňou zvládne každý senior, skúste to aj vy!

Babička v kondícii

Babička v kondícii valcuje internet (Zdroj: GettyImages)

„Nie som fyzioterapeut, len poučený laik. K cvičeniu motivujem ženy, ktoré už si nedokážu dať nohu za krk,“ tvrdí Jarmila Hokrová z českého Žatca. Na internete je známa ako „Babička v kondici“ a jej videá sledujú tisícky ľudí. Kondíciu má táto 66-ročná sympatická žena naozaj obdivuhodnú.

Pani Jarmila so zdravotnými problémami bojuje od narodenia. Keďže sa jej nevyvinul bedrový kĺb a jednu nohu má o deväť centimetrov kratšiu, podstúpila niekoľko operácií. Pravidelne musí cvičiť, inak by zostala imobilná. No a keď sa už cvičenie stalo pevnou súčasťou jej života, rozhodla sa, že k nemu bude motivovať aj iných ľudí.

Inšpiruje (nielen) rovesníkov

Za spojenca si zvolila sociálne siete. A hoci je to skôr doména mladších ročníkov, pani Jarka sa tu rozhodne nestratila. Jej Facebookový profil „Babička v kondici“ má vyše 17-tisíc sledovateľov, ktorí sa tešia na každé nové video. Jarmila natáča najmä cvičenie, a záujemcovia sa tak môžu dozvedieť, ako si natiahnuť a uvoľniť svalstvo chrbtice, ako rozprúdiť lymfu či ako uľaviť nohám pri dlhšom státí.

V jej skupine však nájdete aj množstvo ďalších zaujímavých príspevkov z oblasti zdravého životného štýlu, počnúc stravovaním cez relax až po starostlivosť o krásu.

Veľkou inšpiráciou je pani Jarka najmä pre seniorov, ktorí chcú zostať stále aktívni. „Na internete je množstvo cvičení, kde poskakujú mladé dievčatá, vyhadzujú nohy do výšky a podobne. To je pre starších ľudí nepoužiteľné. Ja ukazujem cviky, ktorá sa dajú zvládnuť i v pokročilom veku,“ priznáva. Pre objektivitu však treba dodať, že nemálo obdivovateľov a nasledovateľov má táto influencerka aj medzi mladšími ročníkmi.

Veľa ľudí má totiž rôzne pohybové obmedzenia, zdravotné problémy alebo vyššiu hmotnosť, a uprednostňuje tak jednoduchšie cviky. Jarmila Hokrová zdôrazňuje, že hlavné je začať, a potom pomaly pridávať na intenzite. „Stačí cvičiť pätnásť minút denne, nevyhnutné je ale plne sa na to sústrediť,“ zdôrazňuje.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
VIDEOTIP Či je zima alebo teplo, mladú cibuľku si takto vypestujete kedykoľvek počas roka

Ak si chcete s pani Jarkou zacvičiť, vyskúšajte cvičenie na posilnenie chrbtového svalstva.  Postará sa o to, aby ste sa vyhli takzvanému vdovskému hrbu, teda vytvoreniu hrbu na krčnej chrbtici.


Ako sa vám páči náš magazín? Podeľte sa s nami o svoj názor


Zdroj: plnielanu.sk, youtube.com/babickavkondici2350
Odporúčame