Charitatívny beh v podaní OZ Parasport24 je späť, príďte si 20. mája zabehať na Turčiansky beh v Žabokrekoch!

Prihlásiť sa môže každý, na veku nezáleží, stačí zaplatiť registráciu (Zdroj: PARASPORT24)

PARASPORT24 pokračuje v tradícii a aj v tomto roku pripravil ďalšiu skvelú charitatívnu akciu! Príďte si zabehať na Turčiansky beh, ktorý štartuje 20. mája v Žabokrekoch pri Martine. Prihlásiť sa môže každý, na veku nezáleží, stačí zaplatiť registráciu. Pobeží sa 5 a 10 kilometrový okruh v krásnej prírode Turčianskej kotliny. Víťazom sú všetci, pretože spoločne pomôžu tým, ktorí to potrebujú.

Turčiansky beh je súčasťou 16-teho ročníka PARASPORT24 tour 2023. V tomto roku patrí pod tour Turčiansky beh, Trenčiansky beh a Hudba bez bariér so svojou jedenástou edíciou. Štart a cieľ behu je v obci Žabokreky pri Martine na miestnom futbalovom ihrisku.

(Zdroj: PARASPORT24)
(Zdroj: PARASPORT24)

„Registrácia sa začína od 8:00 a štart je príznačný nášmu názvu 10:24. Máme tri kategórie, aby sa účastníci nemohli pred registráciou vyhovárať, že to nedajú –  prechádzka, nordic walking a beh. V takomto poradí budú aj tri štarty samostatne. A kým rodičia budú behať, deti sa zabavia s profesionálnymi animátormi,“ teší sa organizátor podujatia a šéf Občianskeho združenia PARASPORT24 Miroslav Buľovský.

Akciu organizuje Občianske združenie PARASPORTt24 na pomoc ľuďom s hendikepom a sociálne slabších rodinám. Okrem toho pôjde výťažok charitatívneho behu aj na pomoc v aktuálnej situácii, podľa potreby a podľa žiadostí, ktoré Občianske združenie pravidelne dostáva.

„Nechali sme aj možnosť virtuálneho behu, sami ľudia si to vyžiadali, tak som za to veľmi rád. Už dnes viem s určitosťou povedať, že pomoc z behu bude v tisíckach eur. Pomôžeme v prvom rade Natálke, pre ktorú sme otvorili zbierku. Okrem toho aj viacerým deťom s pohybovým hendikepom, ktoré robia všetko preto, aby mohli chodiť a sú pod dohľadom skvelého fyzioterapeuta Jara Dulinu. Jeho rukami prešli aj špičkoví športovci ako Libor Hudáček, ktorý za Slovensko bojuje na Majstrovstvách sveta v hokeji, tenista Alex Molčan, skvelá basketbalistka Zuzana Žirková či hádzanár Richard Stochl,“ prezradil Miroslav Buľovský.

(Zdroj: PARASPORT24)

V cieli už tradične odovzdávajú medaile kamaráti s hendikepom, čo dáva Turčianskemu behu krásnu emóciu. Víťazom sú všetci – každý účastník dostane tričko, pitný režim, medailu a lístok do tomboly.

„Od spoločnosti Origos máme takmer tisíceurový horský bicykel, poukaz na lietanie v Hurricane factory Tatralandia, zľavové poukazy od Zľavomatu či športové oblečenie Intersport. Akciu podporujú minimálne  propagáciou cez sociálne siete Zuzana Vačková, Bibiana Ondrejková, Juraj Bača, Přemysl Boublik a ďalší, ktorí sa radi zúčastnia aj osobne, ak to bude v ich silách,“ uzatvára Miroslav Buľovský.

(Zdroj: PARASPORT24)
(Zdroj: PARASPORT24)

Pre deti organizátor počas behu pripravil atrakcie a animácie s profesionálnymi animátormi. Nebude chýbať ani pitný režim, pre bežcov sú k dispozícii šatne a sprchy. Turčiansky beh štartuje 20.5. 2023 v Žabokrekoch, zaregistrovať sa môžete cez Predpredaj.sk.

Občianske združenie PARASPORTt24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom. Nezaháľa ani v krízových rokoch a stále pripravuje ďalšie projekty, ktoré zarábajú financie na pomoc iným. Okrem Hudby bez bariér a série behov po Slovensku je to aj projekt stopdiskriminacii.sk, ktorý zamestnáva niekoľko psychológov, špeciálnych pedagógov v desiatkach zariadení vo všetkých krajoch. Všetky informácie nájdete na www.parasport24.com.

(Zdroj: PARASPORT24)
Zdroj: Tlačová správa/Predpredaj.sk
Odporúčame