Chystáte sa do Paríža? Takto môžete ušetriť na vstupenkách či jedle

Paríž

SITA

Paríž patrí medzi najkrajšie mestá sveta – návšteva francúzskej metropoly však bežného turistu šokuje cenami jedla a nápojov či vstupným do mnohých atrakcií. Slávnu Monu Lisu v Louvri si však možno pozrieť aj bezplatne a kávu je tiež možné dostať v Paríži aj za euro: treba však vedieť ako na to.

Za šálku kávy pri Eiffelovej veži, Louvri či Notre-Dame zaplatíte až štyri eurá, ak sa posadíte k stolu a necháte si ju doniesť obsluhou. Ak si ju však kúpite pri bare a sadnete si s ňou v parku či na ulici na lavičku, stojí oveľa menej. 

Podobne môžu ušetriť pri správnom plánovaní milovníci kultúry. Napríklad každú prvú nedeľu v mesiaci je v Paríži bezplatný vstup do všetkých stálych expozícií štátnych múzeí a galérii. Zahŕňa to aj slávny Louvre, kde je vystavená Mona Lisa Leonarda da Vinciho, alebo Pompidouovo centrum s modernými dielami Picassa či Matissa. Vstupné do oboch galérií stojí normálne najmenej desať eur.


Tiež by vás mohlo zaujať: Paríž za facku: Spoznajte mesto milencov tento rok aj vy!


Turista, ktorý zvažuje romantickú večeru pre dvoch, by sa mal najskôr pozrieť na internet. Aj špičkové reštaurácie ponúkajú špeciálne menu a zľavy až do 50 percent. Vyberiete si podľa ceny, miesta a typu kuchyne.

Za výhľad z Eiffelovej veže či Tour Montparnasse zaplatíte vyše desať eur; rovnaký zážitok však budete mať, aj keď vystúpite po schodoch k Bazilike Sacré-Coeur na Montmartri.


Tiež by vás mohlo zaujať: Top cestovateľské zážitky v roku 2012: Tieto miesta musíte vidieť!


Najviac možno teraz ušetriť na ubytovaní počas dovoleniek Parížanov, ktorí ponúkajú svoje byty na prenájom. Mládežníci môžu využiť hostely MIJE, zriadené v aristokratických palácoch v parížskej štvrti Marais.

Zdroj: SITA, SITA, SITA
Odporúčame