Chystáte sa do posilňovne? Máme pre vás niekoľko tipov

činky

photl.com

Máte s príchodom nového roka pocit, že svoju obľúbenú košeľu či sukňu ledva zapnete? Aj keď obchodné centrá lákajú výpredajovými pútačmi veľkosti XXL, nakupovanie väčšieho oblečenia by malo byť naozaj krajným riešením. Peniaze investujte radšej do pohybu. Po sviatkoch je však do chudnutia motivovaných viac ľudí a fitnescentrá častokrát praskajú vo švíkoch. Inšpirujte sa tipmi, ako si s touto situáciou poradiť.

Hoci vianočné sviatky by mali mať predovšetkým duchovný rozmer, hodovanie pri štedrovečernom stole či na početných návštevách príbuzenstva k nim neodmysliteľne patrí. Ak sa aj vám zdá, že ste to s dobrým jedlom v uplynulých dňoch prehnali, mali by ste sa čím skôr poriadne rozhýbať. Že nejaké to zhodené kilečko máte už dávno na zozname novoročných predsavzatí? Verte, že ani zďaleka nie ste sami. „Prichádzajú aj ľudia, ktorí vo fitku nikdy predtým neboli,“ potvrdzuje známy fitness tréner Martin Šmahel. Jeho slová potvrdzuje aj Andrej (45): „Ja som permanentku do fitnescentra dostal od syna vlani ako vianočný darček. Už dlhšie som spomínal, že chcem trochu zhodiť cvičením. V januári som sa však stretol s poriadnym nátreskom, na jeden stroj som čakal aj sedem minút.“

Skamaráťte sa s personálom a vyzvedajte

V prípade, že patríte k šťastlivcom s pohyblivou pracovnou dobou, máte viac-menej vyhraté. Vyberte sa do vami vybraného fitnescentra a popri cvičení nadviažte nezáväzný rozhovor s obsluhou. Nechajte si namiešať iontový nápoj a povypytujte sa nielen na výživové doplnky, ale aj na to, v ktorých hodinách je návštevnosť výrazne nižšia. Odmenou vám bude malé „očko“ u personálu a skutočne cenná informácia.


Mohlo by vás tiež zaujať: Bavte sa a chudnite: Vyformujte si postavu zumbou!


Cvičte s rozumom

Ak vám neostáva iné, ako si zacvičiť až v podvečerných hodinách v čase „špičky“, zostavu si dobre rozmyslite. Čas strávený v posilňovni využite na maximum a precvičte najmä tie svalové skupiny, na ktoré potrebujete špeciálne prístroje. Sed-ľahy na posilnenie brušných svalov, kľuky či drepy so záťažou v rukách poľahky zvládnete aj doma. Vnútornú stranu stehien či komplexný chrbát si však radšej nechajte na hodinku vo fitku.

Hľadajte alternatívy

Aj keď chladné a sychravé počasie von príliš neťahá, možno by ste mali pouvažovať aj nad inými formami pohybu. Pre začiatok skúste plávanie, po ktorom sa vyhrejete v saune. Takýto relax bude balzamom nielen pre vaše telo, ale aj dušu. Pre otužilcov je namiesto bežeckého pásu ako stvorený beh v teréne. Ak vám to však peňaženka dovolí, aspoň raz do týždňa si choďte zalyžovať. Veď vo viacerých strediskách je už sezóna v plnom prúde.


Mohlo by vás tiež zaujať: Akčný squash: Ten pravý šport pre pravých chlapov – a pre ženy tiež!


Zopár rád na záver

Aj keď odhodlanie cvičiť v januári nebýva jednoduché, vytrvalci si svoju cestu vždy nájdu. Obrňte sa preto trpezlivosťou a s preplnenou posilňovňou už pred jej návštevou radšej rátajte. Za zmienku však stojí aj využitie služieb osobného trénera, ktorý počas tréningu dokáže improvizovať. Rovnako dobre si však s trochou námahy môžete dať do tela aj v pohodlí obývačky. Dôležité predsa je, aby ste sa hneď v úvode roka naštartovali v tom správnom tempe. A preplnené fitnescentrum by vás nemalo odradiť!

Zdroj: photl.com, photl.com, Johnny
Odporúčame