Cieľavedomé, usilovné a skvelé matky: Čo všetko neviete o Kristínach?

Vo svete existuje množstvo verzií tohto mena. Christine, Christina, Cristina či Kristine patria len k časti z nich. V našom kalendári nájdeme Kristínu, meno, ktorého pôvod sa viaže k gréckemu slovu christianos, čiže kresťan. V súčasnosti patrí k najpopulárnejším menám na Slovensku, v roku 2017 bolo medzi narodenými dievčatami 8. najčastejšie.

Ženy s menom Kristína sú vo svojom živote raz hore a raz dole. Sú schopné, usilovné a cieľavedomé. No chýba im priebojnosť, odvaha a tvrdohlavosť. Kristíny tiež nerady preberajú zodpovednosť za svoje činy a najradšej by boli, ak by sa ich problémy vyriešili samé.

Kristíny sú však považované za ukážkové matky a rodina je u nich na prvom mieste. K deťom bývajú vrúcne, ale prísne. Takisto majú veľké očakávania, čo sa týka ich životného partnera. Ich farbou je biela.

Kristína Peláková (1987)

Speváčka Kristína Peláková počas vystúpenia v rámci galakoncertu pri príležitosti 70. narodenín textára Kamila Peteraja s názvom: Kamil Peteraj ’70. Bratislava (september 2015)

Slovenská speváčka, ktorá vystupuje práve pod jej krstným menom. Našu krajinu reprezentovala na známej súťaži Eurovízia. K jej najväčším hitom patrí známe Horehronie alebo Ta ne. Na svojom konte má štyri štúdiové albumy.


Mohlo by vás zaujímať: Krásne meno pre silné ženy: Čo o Katarínach neviete?


Kristína Farkašová (1982)

Herečka Kristína Farkašová počas diskusie "Zrušme Mečiarove amnestie, osloboďme spravodlivosť" v Národnej rade SR (marec 2017)

Pochádza z hereckej rodiny, jej otcom je známy herec Boris Farkaš. Vyštudovala divadelnú dramaturgiu, okrem  herectva pôsobí aj ako moderátorka. Z obrazoviek je známa, ako z Legiend popu či relácie Postav dom, zasaď strom. Okrem toho vystupuje v Radošinskom naivnom divadle.


Mohlo by vás zaujímať: Eva, Zuzka, Mária, Anna či Katka: Objavte čaro týchto mien


Kristína Kučová (1990)

Kristína Kučová na Wimbledone v roku 2017

Slovenská tenistka, niekdajšia členka elitnej stovky v rebríčku WTA a reprezentantka Slovenska vo Fed Cupe. V roku 2007 vyhrala ako juniorka prestížny Grand Slam turnaj US Open. Jej staršia sestra Zuzana bola tiež tenistkou.


Mohlo by vás zaujímať: Matka života Eva: Spoznajte známe nositeľky tohto mena


Ďalšie známe Kristíny:

Kristína Koprdová – herečka
Kristína Prekopová – speváčka a moderátorka
Kristína Royová – spisovateľka
Kristína Schmiedlová – tenistka
Kristína Svarinská – herečka
Kristína Turjanová – herečka


Aké ďalšie známe Kristíny poznáte vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: SITA/Ján Slovák, SITA, TASR, Youtube, Filip
Odporúčame